Regionalna liga, 16. kolo, 14.02.2012, 19:00 h
Nexe Našice 40:21 Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

Nexe potopio Bosnu

Ivana Strahija • utorak, 14.02.2012.

S 40:21 Nexe je svladao Bosnu u 16. kolu SEHA lige. Aktualni prvak BiH nije bio dorastao ekipi Kasima Kamenice nakon turbulencija koje su se dogodile u momčadi zbog financijskih problema.

NEXE – BOSNA 40:21 (23:10)

SEHA liga, 16. kolo
Našice, ŠŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 500
Suci: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (obojica Srbija)

NEXE: Kozina, Mataija 7, Eter 9, Mrđenović 1, Barišić Jaman 3, Ivanković, Varvodić 5, Kedžo, Markotić 2, Slišković 3, Pivac (9 obrana), Obad 1, Kević 4, Dundović 1, Velić 4, Šunjić (10 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

BOSNA: Jusufović 1, Terza 4, Sabljaković, Sulfić 7, Polić (3 obrane), Velispahić 2, Alibegović 1, Tatar (4 obrane), Demirović, Hrbat 3, Bračković 1, Bevrnja, Kasumović 1, Duraković, Lingo, Dedajić 1
Trener: Zdenko Antović

SEDMERCI: Nexe 5/7 (Mataija 2, Barišić Jaman, Markotić, Slišković), Bosna 4/6 (Sulfić 2, Hrbat 2)
ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Mrđenović, Kedžo, Markotić, Slišković), Bosna 8 minuta (Alibegović, Kasumović, Duraković, Dedajić)

Nexe je nadigrao Bosnu u svim aspektima rukometne igre i zasluženo slavio s 40:21, upisavši još tri boda na svoj konto na tablici Regionalne lige. Hrvatski rukometaši imali su na kraju vrlo dobru statistiku, Pivac i Šunjić obranili su devet odnosno deset šuteva, dok su Mataija (7) i Varvodić (5) predvodili strijelce Nexea.

Ni u jednom trenutku vodstvo domaćina u Našicama nije bilo ugroženo, no upravo je takva utakmica, u kojoj su mogli pokazati snagu, trebala Nexeu kao dio pripreme za uzvrat osmine finala Kupa EHF-a u subotu protiv Magdeburga.

U uvodnim minutama Bosna je mogla održati korak s Nexeom, no na 2:0 Pivac je sjajnom reakcijom obranio sedmerac Alibegovića. Tek je u osmoj minuti Bosna tako uspjela po prvi puta zatresti našičku mrežu, i to kad je sa sedam metara bio precizan Hrbat. U 14. minuti je 8:5, a gosti nisu iskoristili ni igrača više kojeg su imali nakon isključenja Markotića.

Nakon toga Terza smanjuje na 8:6, ali malo to vrijedi kad Nexe ulazi u nezaustavljivu seriju i do 19. minute ima 12:6. Sušu Bosne prekida Sulfić, no slijedi još pet našičkih golova, koje vratar Tatar jednostavno nije mogao obraniti, pa je u 24. minuti 17:7.

Deset golova prednosti probudilo je u Našičanima smisao za vic, pa recimo gol za 21:8 Eter postiže bez gledanja, iza leđa, a gledatelji u Našicama mogli su vidjeti niz sličnih golova do isteka 30. minute i 23:10.

U drugom poluvremenu utakmice na gol Nexea stao je Šunjić, koji je samo nastavio dobar posao Pivca iz prvog dijela. Domaći rukometaši dižu na 26:10 prije no što su se igrači Bosne "vratili iz svlačionice", no slijedi serija od čak četiri pogotka gostiju, do 26:14. "Osveta" Našičana je brza, u obliku šest golova u nizu, među kojima po dva Etera i Sliškovića, za visokih 32:14.

Bosna na to više nema odgovora te je utakmica zaključena s 40:21.

Idući podvig Našičana bit će već spomenuta utakmica s Magdeburgom, u subotu 18 veljače od 19 sati.

• narada10816.02.2012. u 02:14
    ajmo Nexe skidat te Slovake sa 3.mjesta. BTW kakav je raspored SEHA lige, da li ima F4 ili sta se igra?