Regionalna liga, 16. kolo, 28.03.2012, 17:00 h
Lovćen Cetinje 27:25 RK Zagreb
RK Zagreb

Poraz CO Zagreba kod Lovćena

Ivan Dominik • srijeda, 28.03.2012.

Rukometaši CO Zagreba doživjeli su iznenađujući gostujući poraz od Lovćena u Cetinju. Na taj su se način rukometaši domaće momčadi lijepo oprostili od svojih navijača za ovu sezonu, a Zagrebovo su samopouzdanje i pobjednički ritam uzdrmani nakon nekoliko fantastičnih rezultata u Ligi prvaka i regionalnoj ligi...

Druga utakmica turneje CO Zagreba u SEHA ligi bila je kobna za momčad Ivice Obrvana. Naime, Zagrebaši su poraženi u Cetinju kod Lovćena s 27:25 nakon teške i izjednačene utakmice. To je povijesna pobjeda za Crnogorce nad dvostrukim prvacima Europe te su opet dokazali kako su iznimno neugodni domaćini.

Susret je počeo vrlo jakim obranama i teško zabijenim pogocima s obje strane. Lovćen je poveo s 3:1 u uvodnim minutama susreta, ali je nedugo zatim rezultat poravnao Marko Kopljar dvama uzastopnim golovima. Zagreb je u prvo vodstvo došao sredinom prvog poluvremena nakon što je Tonči Valčić pogodio za 7:6. No, domaćini su se brzo vratili u egal, a većinom prvog dijela igralo se u ritmu gol za gol.

U 28. minuti ponovno su poveli domaćini golom Jovetića, a rezultat je iz sedmerca poravnao kapetan Zlatko Horvat. Do kraja je zabio i Josip Valčić, no igrači Lovćena bili su uspješniji protiv Marina Šege pa se na odmor otišlo s 15:14 prednošću domaćina.

U nastavku se Zagreb potpuno razbio o obranu Lovćena, koju su čvrstom držali ponajviše Pejović i Lasica. Kopljar i Štrlek nisu uspijevali svladati domaćeg vratara Simića, a s druge je strane najbolji pojedinac domaćina Perišić, zabio tri gola zaredom te u 47. minuti doveo svoju ekipu do vodstva od 23:20.

Sedam minuta prije kraja vezanim su zgodicima Špiler i Kopljar smanjili prednost Cetinjana na 24:22, no Perišić je bio nezaustavljiv. Tri velike prilike promašili su domaći igrači u samoj završnici susreta, ali Zagrebaši ni to nisu uspjeli iskoristiti kako bi došli do izjednačenja. Fenomenalna obrana domaćih dovela je Zagreb u situaciju da u posljednjoj minuti ogleda gubi s velikih i, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih 27:23.

Tada je slavlje prepune dvorane domaćina moglo početi jer su gosti do kraja utakmice uspjeli samo smanjiti zaostatak te su na kraju izgubili s 27:25. Briljantan je kod Zagrebaša bio kapetan Zlatko Horvat s 13 pogodaka, a svi su ostali igrači Zagreba podbacili u obrani i u napadu. Fantastični Perišić zabio je osam golova za domaće, a pratili su ga Lasica sa šest i Marković koji je zabio pet golova.

Zagrebu je ovo tek drugi poraz u ovom prvenstvu, dok ih Lovćen ima devet uz 12 pobjeda. Momčad Pera Miloševića sljedeću utakmicu igra protiv Crvene zvezde u Beogradu, dok Zagreb očekuju ispiti i u Ligi prvaka protiv Kiela. Zagreb je unatoč ovom porazu u nadoknadi 16. kola lige ostao lider prvenstva te će sigurno vidjeti Final Four.