Opušteni Vardar stradao u Slovačkoj

Igor Šestak • petak, 23.03.2012.

U utorak i srijedu odigrane su tri utakmice 21. kola i jedna zaostala utakmica 16. kola regionalne SEHA lige. Konačni plasman je uglavnom već poznat pa su u utakmicama lišenim rezultatskog naboja pobjede upisali slovački Tatran, Lovćen, Sutjeska i Borac.

Tatran Prešov – Vardar Pro 29:20 (9:12)

U utakmici koja rezultatski nije bila važna za konačni plasman ovih klubova, Slovački predstavnik Tatran Prešov svladao je drugoplasiranu momčad lige, makedonski Vardar s uvjerljivih devet pogodaka prednosti. U prvih trideset minuta rezultat su očekivano kontrolirali gosti, a na odmor se otišlo s tri pogotka prednosti za Vardar.

Iznenađujuće, u nastavku je došlo do potpunog preokreta u kojem je sigurni putnik na završni turnir lige postigao tek osam pogodaka, dok su Slovaci postigli čak 20 i stigli do uvjerljivog slavlja. Obrana Tatrana funkcionirala je odlično, a napad su predvodili Kristopans sa sedam i Antl sa šest pogodaka. Prvi strijelac Vardara bio je Nikolić sa šest pogodaka.

Metaloplastika Šabac – Lovćen Cetinje 21:25 (9:16)

Utakmica u Šapcu odlučena je već u prvom dijelu utakmice. U dvoboju susjeda na tablici koje dijeli čak 13 bodova, uspješniji je bio Lovćen. Metaloplastika je rano povela i održavala prednost od dva pogotka. Gosti su prvi put poveli rezultatom 8:7 sredinom prvog poluvremena, a veliku prednost od sedam pogodaka ostvarili su zahvaljujući sjajnoj 8:1 seriji u završnici prvog dijela.

Domaći su zahvaljujući opuštanju Cetinjana uspjeli malo ublažiti poraz u drugom poluvremenu, ali ni u jednom trenutku pobjeda Lovćena nije došla u pitanje. Najbolji strijelac utakmice bio je Marković iz Lovćena sa sedam pogodaka, a domaće je s pet pogodaka predvodio Mitrović.

Crvena zvezda – Sutjeska 20:21 (9:12)

U dvoboju dvije momčadi sa samog dna ljestvice, Sutjeska je slavila u Beogradu i zadržala Crvenu zvezdu na posljednjem mjestu SEHA lige. U utakmici s malo golova, gosti su do poluvremena ostvarili prednost od tri pogotka prednosti. Nastavak je bio još izjednačeniji, a ključnu ulogu u očuvanju Sutjeskine prednosti odigrali su vratari, Rajković s 15 i Jocović sa šest obrana.

U momčadi Sutjeske, osim vratara, istaknuo se Nikitović sa sedam pogodaka. Prvi strijelac Beograđana bio je Brajović s pet golova.

Borac M:TEL – Izviđač Mi grupa 31:26 (15:10)

U zaostaloj utakmici 16. kola Borac iz Banja Luke očekivano je i prilično sigurno stigao do desete pobjede u regionalnoj ligi protiv Izviđača koji je do sada skupio tek deset bodova. Gosti iz Ljubuškog dobro su se držali do 16. minute u kojoj je počelo odvajanje Borca. Panić je postigao pogodak za 8:7, vratar Blažević brani šut Burića, a za 9:7 pogađa Đukić. Prednost Borca do odmora je narasla na pet golova.

Domaći su u drugom dijelu nastavili povećavati svoju prednost sve do +9 u 40. minuti, ali gosti se nisu predali. Izviđač je gol po gol hvatao prednost Borca i stigao na 27:23 u 54. minuti. Ipak, svaku nadu u preokret uništili su svojim pogocima Đukić i Sabljić i osigurali mirnu završnicu u dvorani Borik. Borac su do pobjede vodili Đukić sa sedam i Trivundža sa šest pogodaka, a po pet golova su za Izviđač postigli Delić i Matić.