Metalurgu prva gostujuća pobjeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2012.

Makedonski Metalurg u devetom je kolu, na gostovanju kod Wisle, slavio rezultatom 24:20 što je prva gostujuća pobjeda momčadi Line Červara u Skupini C. U Skupini B bolji od Bjerringbro-Silkeborga bio je Vive Targi Kielce, dok je Atletico tek u završnici uspio slomiti otpor gostiju iz Berlina...

Skupina B

Poljski predstavnik, Vive Targi Kielce nakon današnje sjajne gostujuće pobjede protiv Bjerringbro-Silkeborga našao se tek maleni korak do ulaska u društvo 16 najboljih momčadi. Dvoboj posljednjeg kola Kielce će dočekati na drugoj poziciji s jednakim brojem bodova kao i Veszprem dok je danska momčad i dalje na početnoj nuli.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog dijela. U prvih pola sata igre najveću razliku Poljaci su imali pri 14:8, a tri minute kasnije, nakon primljenog pogotka iz jedne duge akcije domaćih Wenta je iskoristio time-out kako bi smirio momčad i osigurao mirnu završnicu prvog dijela. Na odmor se otišlo s pet pogodaka prednosti u korist Kielcea.

Odličnim ulaskom u nastavak rukometaši poljskog predstavnika razliku su povećali na +7, a iako su se domaći u dva navrata, pri 20:25 i 23:28 uspjeli vratiti na razliku s poluvremena dalje od toga nisu mogli. Za pobjednički sastav nastupio je i Denis Buntić ugradivši u ovaj uspjeh dva pogotka.

U drugoj utakmici iste Skupine pobjednik se nije mogao naslutiti do posljednjih desetak minuta. Domaći Atletico kao prvoplasirana momčad na kraju je slavio rezultatom 32:27, no bez obzira na novo slavlje Talantu Dušebajevu ostaje briga s obzirom na brojne tehničke pogreške u ovoj utakmici. Berlinski sastav minimalnu je prednost imao na samom startu dvoboja, a ponovno je u vodstvu bio i na startu drugog dijela.

Presudne su bile minute nakon 27:24; u tih su deset minuta napadači Füchsea postigli samo tri pogotka, dok je domaćin u istom periodu povukao i u konačnici došao do prilično uvjerljive pobjede. Špoljarić i Ninčević našli su se u sastavima gostiju, a potonji se u listu strijelaca uspio upisati dva puta. Šest su za Atletico postigli Kallman i Markussen, odnosno Romero na drugoj strani.

Skupina C

U jedinoj u nedjelju odigranoj utakmici Skupine C Červarov Metalurg upisao je prvu gostujuću pobjedu. Na gostovanju u Poljskoj kod Wisle Plock rukometaši makedonskog predstavnika postigli su 24 pogotka, četiri više od svog domaćina i uoči posljednjeg kola nalaze se na drugom mjestu s bodom prednosti pred slovenskim Koperom.

Prvo ime susreta bez konkurencije bio je vratar Darko Stanić s 21 obranom, odnosno 51 posto uspješnih intervencija. Prvo poluvrijeme završilo je s 11 pogodaka na svakoj strani, Wisla je u nastavku nakratko i povela, no posljednjoj četvrtini na parketu je bila samo jedna momčad. Marković i Kozlina postigli su ukupno 15 pogodaka i uz Stanića predvodili svoje suigrače do ovog uspjeha.

"Vrlo sam zadovoljan igrom koju smo danas prikazali. U prvom dijelu igrali smo smireno, potpuno koncentrirani, a najbolje je funkcionirala obrana u formaciji 6-0. Ukupno gledajući igrali smo bolje od našeg protivnika, kome čestitam na stavu i jednoj fer utakmici. Pobjeda je u svakom slučaju zaslužena", kratko je Lino Červar prokomentirao susret devetog kola.