Schaffhausen na korak do osmine finala

Marko Domljanović • petak, 17.02.2012.

Nova porcija vrhunskog rukometa u Ligi prva donijela je infarktnu završnicu dvoboja Schaffhausena i Chamberyja u kojoj su Švicarci gotovo osigurali prolaz. Veszprem je doživio i drugi poraz za redom, a Koper je došao do lijepog uspjeha ugrabivši bod u Hamburgu.

Skupina A

U vrlo važnom dvoboju za prolaz iz Zagrebove skupine A Schaffhausen je kod kuće nadigrao Chambery s 28:24 i tako nadoknadio poraz iz prvog susreta u kojem susreta u kojem su Francuzi bili bolji 33:29. Domaćini su na poluvremenu imali 15:12, a početkom drugog dijela odlaze na 17:12 i tu prednost čuvaju do kraja susreta. Kod 28:23 Iwan Ursic ima priliku riješiti utakmicu ali promašuje, a onda počinje drama.

U posljednjoj minuti, naime, Švicarci imaju dva igrača manje što Chambery koristi za pogodak, a zatim u posljednjem napadu uvode i sedmog igrača. Ipak, junak utakmice na kraju je ispao domaći vratar Vaskevicius koji brani posljednji pokušaj Francuza i vjerojatno donosi prolaz svojoj momčadi. Švicarci sada imaju dva boda više i 44 gola bolju gol-razliku od svojih današnjih protivnika koji u posljednjem kolu igraju s Bosnom dok Schaffhausen igra protiv Zagreba.

Najbolji strijelac utakmice bio je Schaffhausenov Stojanović s osam pogodaka.

Skupina B

U skupini B Veszprem je u Rusiji upisao drugi poraz za redom jer su nakon poraza od Kielcea kod kuće izgubili i od Čehovskih Medveda. Domaćini su dobro otvorili susret i poveli 4:1, a nakon što je Gergo smanjio na 5:4, Rusi još jednom bježe i to na velikih 11:5 u 21. minuti. Međutim, završnica prvog u potpunosti pripada Mađarima koji do kraja rade čak 8:2 i pa se u drugo poluvrijeme ulazi s poravnatim rezultatom - 13:13.

Ruski predstavnik bolje je otvorio i drugo poluvrijeme pa golom Filippova u 38. minuti dolaze do 19:15, a Kokšarov malo kasnije diže na 22:16. Ipak, stvari su se malo zakuhale pogotkom Vujina za 26:24 pet minuta prije kraja, ali Veszprem u zadnje dvije minute nije uspio zabiti i Rusi pobjeđuju sa 30:26.

Najbolji strijelac u redovima pobjednika bio je Filippov sa šest pogodaka, a Harbok je dodao još pet. Kod Veszprema je Csaszar zabio sedam, a Perez šest, ali njihovi vratari nisu imali svoj dan jer su ostali na samo šest obrana koje upisao Mirko Alilović.

Skupina C

U dva dvoboja u skupini C domaćini su uzeli tek jedan bod, a on je djelo HSV-a u utakmici protiv Kopra. Slovenci su jako dobro otvorili susret i nakon zaostatka od 6:5 napravili seriju od četiri pogotka i došli do uvjerljive prednosti. Ipak, HSV tada počinje igrati bolje i do odmora vraća prednost na svoju stranu (15:14).

Njemački predstavnik održavao je svoje vodstvo sve do 26:23 i činilo se da im pobjeda ne bi smjela pobjeći, ali žilavi Slovenci to ipak sustižu i zahvaljujući obranama Škofa osvajaju bod. Završilo je 27:27.

Kod domaćina je najbolji strijelac bio Lindberg sa šest golova, Vori je zabio tri, Duvnjak jedan, a Lacković nije nastupio. U slovenskim redovima je najbolji bio Brumen sa sedam golova.

U drugom susretu ove skupine St. Peterburg je na gostovanju bio bolji od rumunjske Constante s 24:26 što im ostavlja nadu u prolaz ako Wisla u nedjelju izgubi od Metalurga, a zatim i u direktnom okršaju s ruskim doprvakom.