Deveti porazi Bosne i Partizana

Josip Tolić • nedjelja, 19.02.2012.

U devetom kolu skupina A i D Lige prvaka rukometaši Bosne i Partizana pretrpjeli su i deveti poraz. U dvorani Skenderija Sävehof je visoko slavio rezultatom 36:21, a Pick Szeged na svom je parketu nadvisio Beograđane 31:21.

Potpuno rasterećeni domaćini, koji su u ovom ogledu zaigrali s nekoliko vrlo mladih igrača, nisu imali nikakve šanse protiv švedskog prvaka. Nakon prvih 30 minuta na semaforu je stajalo 19:8 za Sävehof, a pravu "školu" Studenti su imali u nastavku utakmice.

Pick Szeged - Partizan 31:21

Mađari su na svom parketu stigli do visoke pobjede nad srbijanskim sastavom u skupini D. Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Gábor Ancsin s osam pogodaka, a na drugoj je strani Prodanović pet puta tresao mrežu. Pirova je to pobjeda Picka koji zbog manjeg broja golova u gostima u međusobnim susretima s četvrtoplasiranim Montpellierom ne može izboriti drugi krug natjecanja.

Pretendent na treće mjesto ove skupine iza CO Zagreba nije si dopustio opuštanje te je u nastavku još više dignuo prednost do završnih 36:21 za deveti poraz Sarajlija u isto toliko odigranih utakmica.

Najučinkovitiji pojedinac dvoboja bilo je desno krilo Säfehofa Viktor Fridén sa sedam pogodaka, a pratio ga je Michael Apelgren s golom manje. Na strani poraženih u listu strijelaca najviše se puta (pet) upisao Hasan Terza.

Sävehof je s nova dva boda održao prednost pred Schaffhausenom u borbi za treće mjesto, a oba sastava imat će podjednako teške zadatke u posljednjem kolu. Šveđani će ugostiti vodeću Barcelonu, a Švicarci idu na noge Croatiji osiguranje. U slučaju jednakog broja bodova prednost će imati Kadeti zbog bolje međusobne gol-razlike.

Bosna će se od ovogodišnje Lige prvaka oprostiti u Chamberyju.