Gorica 28:26 Split
Split

Veliko iznenađenje Gorice

Ivan Dominik • petak, 24.02.2012.

Samo dan nakon što je došla do vodeće pozicije u ligi, momčad Splita je kiksala u gostima kod Gorice, koja je pri dnu ljestvice veći dio prvenstva. Splićani su u dosta izjednačenoj utakmici imali vodstvo i dobru priliku za osvajanje nova dva boda, međutim, u tome ih je spriječila borbena domaća ekipa.

U nadoknadi 17. kola Premijer lige, Gorica je u svojoj dvorani ugostila trenutnog lidera lige, momčad Splita. Domaćini su bolje ušli u susret i poveli, a vodstvo im je naraslo na ''plus pet'' već u 12. minuti utakmice. Međutim, gostujuća se momčad uspjela priključiti i serijom pogodaka poravnati rezultat na 10:10 u 23. minuti. Do kraja se poluvremena igralo jednako s obje strane pa je poluvrijeme završeno rezultatom 14:14.

U drugom dijelu se rezultatska prednost iz minute u minutu mijenjala te prelazila s jedne na drugu stranu. Gorica je češće bila u vodstvu, no stalni je priključak držala gostujuća ekipa. Dosta je oscilacija bilo u oba sastava, a na kraju je presudilo više sreće i koncentracije kod Gorice, mada je utakmica lako mogla otići i na drugu stranu.

Presudno vodstvo domaćina viđeno je u 57. minuti kada je poentirao Luka Sokolić za 25:24 i nakon toga su igrači Gorice samo održali prednost do kraja. Završen je ogled s rezultatom 28:26 za domaće kod kojih su najefikasniji bili Domagoj Ferenčina i Adam Seferović s osam golova, dok su vratari skupili devet obrana.

Najbolji u redovima Splita je po običaju bio Hrvoje Batinović, koji je zabio sedam zgoditaka, a Rino Bernat je dodao pet. Vratar Ante Vukas je imao 11 obrana no one nisu pomogle Splićanima da se odlijepe na vrhu tablice. Gorica je ovom pobjedom ostala 11., a nije okružena protivnicima koji ju ubrzo mogu prestići.