Junak 2:1 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Dragovoljac pao u Sinju

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 25.02.2012.

Prvo kolo proljetnog dijela prvenstva u Sinj je na noge Junaku dovelo nogometaše Hrvatskog Dragovoljca koji su imali i poseban motiv, s obzirom da su ih Sinjani svladali u prvom kolu rezultatom 1:2. Junak je i ovaj put slavio istim rezultatom, iskoristivši bolju igru pred kraj prvog dijela kada je Samardžić dva puta u dvije minute poentirao i svojoj momčadi osigurao mirniji nastavak iz kojeg su se na kraju izrodili i novi bodovi.

Junak - Hrvatski Dragovoljac 2:1 (2:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 500
Suci: Horvat (Čakovec); Lončar (Virovitica), Loparac (Sladojevci)
Strijelci: Samardžić 39', 41'; Božić 59'

Junak: Runje, Vardić (od 70. S. Poljak), Ajduković, Ljubas, Mandac, Poljak B., Gale, Tadić, Klarica (od 64. Grčić Š.), Samardžić, Kozina (od 67. Maleš).
Trener: Mirko Labrović

Hrvatski Dragovoljac: Šuica, Rožman (od 46. Mršić), Kluk, Zlatar, Rašić, Švarić, Gregov, Božić, Grubišić ( od 57. Celčić), Sokić (od 54. Janjetović), Bulat.
Trener: Krešimir Sunara

Junak je u vrlo sadržajnoj utakmici, na otvaranju proljetnog dijela prvenstva, svladao Hrvatski Dragovoljac i time si osigurao vrlo lagodan "život" u gornjem dijelu drugoligaške ljestvice. Dragovoljci su u Sinj stigli s namjerom da izravnaju račun iz prvog kola, kada su također poraženi istim rezultatom, no u tome nisu uspjeli, stoga ih očekuje grčevita borba za opstanak.

Nakon desetak minuta izjednačene igre prvu priliku kreirali su gosti u 11. kada je Švarić ubačajem s boka idealno servirao loptu Božiću koji iz matne situacije sa šest metara, neometan, puca visoko iznad grede.

Mirko Labrović, trener Junaka: "Prije svega čestitke igračima koji dali sve od sebe nakon temperaturnog šoka, jer prije nekoliko dana je bilo i do minus 20, a danas skoro isto toliko, ali u plusu. Mislim da je naša pobjeda zaslužena i sada nas očekuje ipak miran nastavak proljeća, što naravno ne znači i opuštanje.

Ivan Samardžić, Junak: "Prvi dio smo odigrali bolje, stisnuli smo ih na polovicu, dok smo u drugom ipak platili danak zbog otežanih priprema i temperatura zbog kojih nismo bili u stanju biti u punom pogonu. Svakako čestitke i mojim suigračima na izvrsnoj partiji."

Krešimir Sunara, trener Hrvatskog Dragovoljca: "Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, mi nismo uspjeli konkretizirati neke prigode iz prvog dijela, za što smo kažnjeni krajem istog. Nama sada predstoji grčevita borba za opstanak, no uvjeren sam da ćemo uspjeti ostati u ligi bez većih šokova."

Na odgovor Junaka trebalo je čekati do 20. minute i prilike Kozine kojeg je oštar ubačaj Samardžića na vrh peterca prilično iznenadio, stoga je izgledna prilika domaćih otišla u nepovrat. Četiri minute potom jedan pokušaj nabacivanja/udarca Rašića umalo je iznenadio sinjskog čuvara mreže Runju, no ipak se snašao i otklonio opasnost.

Sama završnica prvog dijela u potpunosti je pripala Junaku, pokazat će se kasnije, da su to bili i ključni detalji s utakmice. Prvo upozorenje gostima je stiglo u 37. nakon ubačaja iz kuta Samardžića i stopostotne prilike Ajdukovića koji s metra udaljenosti pogađa ravno u gostujućeg vratara Šuicu.

Dvije minute potom domaćin je poveo. Samardžić je iskoristio neopreznost gostujućeg braniča koji je glavom htio vratiti loptu svom vrataru, te vrškom kopačke loptu poslao u mreže za vodstvo od 1:0. Nije se slavlje domaćih još ni stišalo, a već su u narednoj minuti imali razloga i za novo. Ovaj put je Tadić prošao po boku i prizemnom loptom uposlio natrčalog Samardžića kojem nije bilo teško udvostručiti vodstvo Junaka.

Uvodne minute drugog dijela protekle su u blagoj dominaciji domaće momčadi, no jedna pogreška i rezultat na semaforu ubrzo je glasio 2:1. Naime, Švarić se izborio za jednu loptu na desnoj strani u visini šesnaesterca domaćih te uposlio usamljenog Božića koji bez većih poteškoća Dragovoljce vraća u igru.

Gosti su potom preuzeli terensku inicijativu, igralo se većinom na polovici Junaka, no nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol domaćih, dapače, da su Sinjani bili spretniji mogli su doći i do uvjerljivije pobjede. Iz tog perioda vrijedi izdvojiti snažan udarac Gale s 22 metra koji za malo promašio svoj cilj te izvrsnu priliku za Maleša koji je bio malo sebičan pucajući iskosa, iako je Tadić u tom trenutku bio na sedam metara neometan i u puno povoljnijoj situaciji.

Do kraja susreta gosti su jalovo pokušavali, a dosta je nervoze izazvala sporna odluka glavnog suca da ne sankcionira igranje rukom kapetana Dragovoljca Zlatara u vlastitom šesnaestercu, a to je za posljedicu imalo nešto oštriju igru te poveći broj žutih kartona. Nakon tri minute nadoknade sudac je označio kraj susreta te je slavlje domaće momčadi moglo početi.