Važna pobjeda Kvarnera

Bojan Meštrović • subota, 25.02.2012.

Vrlo uzbudljiv susret 18. kola A-1 lige priuštili su gledateljima na Kozali ekipe Kvarnera i Alkara, a nakon mnoštva preokreta slavlje je ipak pripalo domaćinima. Kvarner je tako došao do osme pobjede i produžio nadu u plasman u ligu za prvaka.

KVARNER 2010 – ALKAR 79:78 (28:12, 9:22, 22:23, 20:21)

Dvorana Dinko Lukarić, 18. kolo A-1 lige

Kvarner 2010: Češković 23, Blajić 14, Kučan, Šimović 20, Surina 5, Juričić 3, Cinac 7, Pehar 7, Legović, Širko, Lipovščak
Trener: Aramis Naglić

Alkar: S. Modrić 3, Anzulović, M. Modrić 6, J. Župić, Rogić 5, Bubalo 19, Tešija 1, Gaurina 14, Lozančić 13, Ćurković, Ž. Župić 10, Kanaet 7
Trener: Damir Domazet

Domaćini su uraganski krenuli u utakmicu i nakon tri minute igre došli do 9:0. Prvih pet koševa zabio je Cinac, a seriju je nastavio Matija Češković. Činilo se da će se Alkar potpuno vratiti u utakmicu poslije trice Gaurina (11:8), no uslijedila je nova serija Kvarnera koju su tricama začinili Češković, Blajić i Juričić i tako odveli svoju momčad do najveće prednosti od +16 (26:10).

Alkar je u drugoj četvrtini počeo igrati puno agresivniju obranu i polako počeo smanjivati razliku. Sredinom četvrtine domaćini su vodili 31:18, ali u preostalom vremenu su Kanaet i Bubalo pogodili svaki po dvije trice i približili se Riječanima na samo tri poena razlike (37:34).

U fantastičnom ritmu gosti su nastavili i nakon poluvremena te nakon dvije minute igre došli do 37:43. Novom tricom Bubala, prednost su sredinom treće četvrtine povećali na +11 (39:50), no tada je Kvarner počeo igrati ozbiljniju košarku i na krilima Češkovića i Šimovića preokrenuo rezultat prije isteka četvrtine.

Tako se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 59:57. Riječka ekipa se brzo počela odvajati i u 35. minuti povela je 72:61. Minuti i pol prije kraja utakmice domaćini su imali osam poena prednosti i već se činilo da je sve gotovo, ali tada su koševe postigli Rogić i Bubalo te je svega 60 sekundi prije kraja semafor pokazivao 75:71.

Preostalo je samo desetak sekundi nakon što je Rogić pogodio oba bacanja i približio svoju momčad na minus tri (78:75), ali Šimović je pogodio jedno bacanje i riješio susret u korist Kvarnera. Bubalo je sa zvukom sirene pogodio svoju petu tricu iz šest pokušaja i postavio konačnih 79:78.

Franjo Bubalo je s 19 poena bio apsolutno prvo ime gostiju, dok su Češković s 23 poena i pet skokova te Šimović s 20 poena i devet skokova podijelili titulu najboljeg igrača utakmice.