Damir Žbulj • subota, 03.03.2012.

U bogatom popodnevnom subotnjem rasporedu njemačke nogometne Bundeslige odigrano je prvih šest susreta 24. kola. Kriza u Bayernu nastavila se porazom kod Bayera u Leverkusenu, uz 15 minuta igre Olića. Petrić i Iličević doživjeli su rezultatski potop na svom terenu od Stuttgarta, Mandžukić je odigrao čitav susret u podjeli bodova Kaiserslauterna i Wolfsburga, dok je Mijatović većinu susreta Herthe s Werderom ogledao s klupe, no, njegov sastav stigao je vrijedne minimalne pobjede. Schalke je iznenađujuće poražen kod Freiburga, dok su Hannover i Freiburg remizirali.

Zanimljivo je bilo u Leverkusenu, u dvoboju domaćeg Bayera i minhenskog Bayerna, no, prvih 45 minuta proteklo je bez postignutih pogodaka. Kako je bilo i za očekivati, u redovima domaćina Ćorluka je zbog ozljede mišića iz reprezentativnog okršaja sa Šveđanima ostao bez nastupa za Apotekare, dok su i Olić i Pranjić, sada već standardno, utakmicu započeli na klupi za rezervne igrače.

Gosti iz Münchena furiozno su otvorili susret, mogli su do vodstva već u drugoj minuti kada je veliku priliku propustio Kroos, a s opasnim akcijama nastavili su i u narednim minutama. U šansama su se našli i Robben i Gomez, ali bez promjene rezultata. Do isteka pola sata igre domaćin je pohvatao konce, uspostavio ravnotežu, ali završnica prvog poluvremena pripada ponovno Bayernu, koji u 40. minuti propušta novu priliku za vodstvo, ali Friedrich je izbio loptu s crte. Na odmor se otišlo s 0:0, ali daleko od toga da utakmica nije bila atraktivna.

U drugom poluvremenu Robben je imao prvu veliku priliku u 58. minuti, ali se vratar Leno iskazao odličnom paradom. Trener Heynckes je pokušao u 61. minuti zamjenom Gomeza za Riberyja poboljšati efikasnost, no, umjesto Bayerna, počeli su prijetiti domaći. Prvo Reinartz pa Kiessling, ali promjene rezultata nije bilo.

Olić je u igru ušao 15 minuta prije kraja dvoboja, umjesto Kroosa, ali u 79. minuti njihov sastav dolazi u rezultatski zaostatak. Castro je ubacio u kazneni prostor, nakon slabe reakcije Neuera efektno je Derdiyok vratio u sredinu, a Kiessling iz blizine zabija za 1:0. Pogodak odluke postigao je Bellarabi, koji je odlično iskoristio kontru Castra u 90. minuti, svladao Neuera, zapečativši tako sudbinu bavarskog sastava.

U Hamburgu je domaći sastav protiv Stuttgarta lovio novu domaću pobjedu, kojom bi se učvrstio u sredini ljestvice. Od prve minute trener Fink je teren poslao hrvatski dvojac Petrić - Iličević, no, nije mu se otvorenija igra posebno isplatila. Stuttgart je zaprijetio već u desetoj minuti, nakon pokušaja glavom Hajnala. Razdoblje ravnopravne igre okončano je pogotkom za goste u 23. minuti, kada je baš Hajnal asistirao Ibiševiću u kaznenom prostoru, koji šalje loptu u mrežu.

Za drugi pogodak u mreži HSV-a pobrinuo se Kuzmanović, kada je u 31. minuti, nakon prekršaja Rajkovića nad Okazakijem, realizirao kazneni udarac, za komotnih 0:2.

U nastavku susreta ponovno je u središtu pažnje Rajković, novim prekršajem za kazneni udarac. U 47. minuti bio je u duelu s Harnikom, sudac svira penal, a siguran realizator ponovno je Kuzmanović. HSV je nervozu na terenu platio isključenjem Guerrera u 54. minuti igre, zbog grubog nasrtaja na gostujućeg vratara. Iako je već rezultatski bila već gotovo odlučena, nakon tog trenutka definitivno više nije bilo ikakve nade za sastav iz Hamburga. Demontažu domaćeg sastava zaključio je Harnik, pogotkom za 0:4 u samoj završnici utakmice.

Mandžukić se ponovno našao u Magathovoj milosti pa je na gostovanju njegova Wolfsburga kod Kaiserslauterna odigrao čitav susret. No, niti hrvatski napadač, ali niti ostali sudionici na terenu nisu se posebno istaknuli, niti u prvih 45 minuta, ali niti u nastavku dvoboja. Mandžukić se tijekom utakmice našao u dvije prilike, možda je mogao glavom bolje reagirati tri minute prije kraja, a dvoboj ovih suparnika zaključen je na kraju bez pobjednika, ali i bez postignutih golova.

Dolaskom iskusnog RehhagelaAndre Mijatović ostao je ne samo bez kapetanske trake, nego i mjesta u početnom sastavu berlinskog sastava. No, protiv jako dobrog Werdera domaćin je pokazao čvrstinu, solidnu partiju te je na kraju osvojio i važna tri boda. Pogodak odluke, za 1:0 u 62. minuti, postigao je Australac Rukavytsya, koji je spretno iskoristio ubačaj Bastiansa te tako prevario vratara Wiesea. Mijatović je ipak ušao u završnici utakmice, u 83. minuti, a četiri minute prije kraja zaradio je i javnu opomenu. Važnom pobjedom Hertha je ostala iznad opasne zone, ali ju do kraja sezone i dalje očekuje grčevita borba za opstanak.

Veliko iznenađenje napravili su nogometaši Freiburga, koji su na domaćem terenu nadvisili Schalke 2:1. Davljenik je poveo pogotkom Freisa u 18. minuti, a 1:0 bio je rezultat kojim su ekipe otišle na odmor. U nastavku mreže miruju sve do 66. minute kada Caligiuri iz kaznenog udarca povisuje prednost Freiburga. Sao šest minuta kasnije stigao je odgovor gostiju, Finac Pukki, nakon što je minutu ranije ušao na teren, vratio je nadu u povoljan rezultat Schalkeu. No, do kraja dvoboja jedino što su gosti uspjeli napraviti bilo je isključenje Papadopoulosa, tri minute prije kraja, zbog drugog žutog kartona. Važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Freiburga u borbi za opstanak, dok trener Huub Stevens sigurno nije očekivao kako će bodove ostaviti upravo na ovom stadionu.

Hannover i Augsburg odigrali su jednu otvorenu utakmicu, u kojoj su postignuta četiri pogotka, a gosti su iz kaznenog udarca stigli do izjednačenja tri minute prije kraja. Augsburg je poveo preko Bellinghausena već u 12. minuti, dok je za domaćina izjednačio Haggui, glavom na ubacivanje Pandera, u 33. minuti. Senegalac Mame Biram Diouf glavom je još jednom precizan za Hannover, 20-ak minuta prije kraja, ali je već spomenutim penalom Augsburg, preko Callsen-Bracker, osigurao bod na izuzetno neugodnom gostovanju.

• imberlan04.03.2012. u 00:45
    Izgleda da će Dortmund na kraju lagano obraniti naslov...
    imberlan
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 23:16
    Ne kužim zašto Bayern ne zna nač nekog trenera koji zna smislit plan B. Niti Klinsmann, niti Van Gaal to nisu znali, samo što je eto ovaj zadnji imao sreće i Olića i Robbena. Volio bih vidjet Loewa kao trenera Bayerna. Ili Spalletija.
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 23:07
    Meni se čini da će HSV ispast iz lige, odnosno da će se Freiburg izvuč na kraju. Što se tiče šansi Bayerna, nemaju oni nikakve šanse za prvo mjesto, a i za drugo će im bit gusto. Posebno zato što moraju još u Dortmund u goste. Slažem se s ovima koji su rekli da je Bayern totalno loše tempirao... [više na forumu]
  • xavice03.03.2012. u 22:04
    bahatost i arogancija,prvenstveno robberya dolazi na naplatu..današnja umalo tučnjava boatenga i mullera je dobar odraz o atmosferi..a igrački,švajni mnogo fali,ipak je jedan od najboljih igrača uopće veznih,ali svejedno...nadam se da će dortmund osvojiti
    xavice
  • nido03.03.2012. u 21:29
    ...jos deset kola se igra i u igri je 30 bodova, u tome je i gostovanje Bayerna u Dortmundu tako da ukoliko se srede i pobijede u Dortmundu a zatim mora i Borusija negdje nesto jos propustit...uglavnom hocu da kazem da ima jos do kraja...mogu se sredit...