Pala Borussia (M), Podolski spasio Köln

Borna Rupnik • nedjelja, 04.03.2012.

U nedjeljnim bundesligaškim susretima pala su tri pogotka, pri čemu je zlatna pričuva Nürnberga onemogućila Borussiji (M) preskakanje Bayerna, a Lukas Podolski u završnici je susreta spasio svoju momčad poraza...

Borussia iz Mönchengladbacha, najveće iznenađenje ovosezonskog njemačkog prvenstva, imala je priliku u Nürnbergu preskočiti Bayern i zauzeti drugu poziciju na tablici. Međutim, kući se morala vratiti praznih ruku.

Nürnberg je pružio čvrstu i obrambeno discipliniranu partiju, a nogometaši Luciena Favrea nisu imali prave ideje kako slomiti domaći otpor. Trener Nürnberga, Dieter Hecking, odlučujući je potez, pokazalo se, povukao u 84. minuti utakmice, kada je osjetio kako njegova je njegova momčad hrabrije zaigrala i prema naprijed.

Tada je u igru ušao Albert Bunjaku, koji samo tri minute poslije na asistenciju Essweina s pet metara udaljenosti svladao Marc-Andrea ter Stegena za konačnih 1:0 i sva tri boda. Borussia iz Dortmunda tako na čelu ima sedam bodova prednosti pred Bayernom i osam pred imenjakom iz Mönchengladbacha.

Hoffenheim je na svom terenu odigrao neriješenih 1:1 s Kölnom. Domaćini su zasluženo poveli u prvom poluvremenu, kada je inicijativu glavom okrunio Marvin Compper, nakon kornera Sebastiana Rudyja.

Za izjednačenje je desetak minuta prije kraja pogodio njemački reprezentativac Lukas Podolski, iskoristivši jednu od rijetkih prilika Kölna.

Mato Jajalo odigrao je cijelu utakmicu za Köln, a Srđan Lakić počeo je u udarnoj postavi Hoffenheima, ali je u 59. minuti morao prepustiti svoje mjesto Svenu Schipplocku.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 22:00
    Kloppu treba skinut kapu. Hrpa razvikanih trenera nebi nikad napravila ni približan uspjeh na njegovom mjestu.
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 19:48