Sesvete 1:4 Solin
Solin

Kraj seriji bez pobjede Solina

Iz Sesveta:Josip Tolić • subota, 03.03.2012.

U utakmici 17. kola Druge hrvatske nogometne lige Solin je na gostovanju u Sesvetama ostvario visoku pobjedu 4:1, a ključan se trenutak dogodio sredinom nastavka kada je domaćinima isključen vratar Radovanović, nakon čega su primili pogodak iz najstrože kazne.

Croatia Sesvete - Solin 1:4 (0:1)

2. HNL, 17. kolo
ŠRC Sesvete, gledatelja: 100
Suci: Zdenko Lovrić, Pataki (oba Đakovo), Kuna (Osijek)

Strijelci: Jurin 55'/11m; Čerina 9', Poredski 60'/11m, 65', Jurić 74'

Žuti kartoni: Benčak 37', Hojski 63', Dušak 73'; Kapetanović 37', Poredski 40', Božinović 64', Radovniković 84'
Crveni karton: Radovanović 57'

Croatia Sesvete: Radovanović, Daševci, Hojski, Benčak, Dušak, Čorić (od 59' Dandić), Pukec, Gavrić (od 46' Sesar), Jurakić, Jurin, Grizelj (od 46' Jurina)
Trener: Davor Pavlov

Solin: Radošević, Šunjić, Kutleša, Mičić, Predojević, Jurić, Poredski (od 68' Jakšić), Čerina (od 75' Klarić), Kapetanović (od 62' Božinović), Radovniković, Farić
Trener: Vjekoslav Lokica

Novi trener u jednom od dva sesvetska drugoligaša ipak nije donio željeni pozitivan šok među prijateljima Croatije. Početkom tjedna na poziciju trenera umjesto Zvonka Lipovca ustoličen je Davor Pavlov koji nije dobro započeo svoj prvi samostalni mandat na klupi jednog kluba.

U Športsko-rekreacijski centar u Sesvetama stigla je momčad Solina te utakmicu otvorila sjajno. Nakon što je u osmoj minuti vratar domaćih Radovanović uspio obraniti "zicer" Dalibora Jurića, iz kornera koji je uslijedio Marko Čerina na asistenciju Šunjića glavom pogađa za 0:1.

Davor Pavlov, trener Croatije: "Tražio sam da igramo i zadovoljimo određene linije kretanja. Na žalost, je li danas bio loš dan, igrači nemaju dovoljno kvalitete da ispune moje zahtjeve ili je nešto treće, ne znam. Kroz ova četiri treninga s njima oni su pokazali jedno lice, a danas totalno drugo. Jesu li se prepali ili izgorili u silnoj želji da pobijede, ne bih znao."

"Ima još dovoljno utakmica do kraja i mislim da nismo prekriženi. Još je 12 utakmica u igri, 36 bodova, a Druga liga takva je kakva jest, jako slaba i tu vidim najviše prostora da možemo ostati. Najlakše bi mi bilo da sam vodio momčad u pripremama, odabirao i dovodio igrače, onda bih se mogao smatrati odgovornim za današnji rezultat. Da smo danas pobijedili, isto tako ne bih bio taj koji je zaslužan za to."

Vjekoslav Lokica, trener Solina: "Kad ekipa nakon šestog kola ne zna za pobjedu, devet utakmica, normalno je da postoji jedno veliko psihološko opterećenje, ne samo radi toga, već i plasmana na tablici. Dobro smo otvorili utakmicu, no na pola prvog poluvremena nekako smo se ugasili i dozvolili domaćinu da nam stvori pritisak. Međutim, kod crvenog kartona prelomila se utakmica i tu je zapravo bio kraj. Velika je ovo pobjeda i, vjerujem, zaslužena."

"Mislim da će biti velika borba za ostanak, tu su Radnik, HAŠK, Marsonia... Nitko ne zeli ispasti. Croatia i Međimurje u dosta su teškoj situaciji. Mi ćemo se nastojati izboriti da ostanemo u ligi."

Gosti su se nakon pogotka ipak malo primirili te prepustili Croatiji da nametne svoj ritam. Tako su do predaha pokušali Grizelj akrobatskim udarcem na petercu kojeg je s gol-linije očistila obrana žutih te Pukec, čiji je udarac s 20-ak metara prošao malo pokraj lijeve vratnice Radoševićeva gola.

Pavlov je u poluvremenu uveo dva nova igrača tražeći izjednačenje i ono je ubrzo i došlo. U 51. minuti Jurin je dobro namučio Radoševića iz slobodnog udarca, a tri minute potom Kapetanović je u kaznenom prostoru Solinjana rukom zaustavio udarac Čorića, što je prema sucu Lovriću značilo najstrožu kaznu. Siguran s bijele točke bio je Mario Jurin poravnavši rezultat na 1:1. Međutim, uskoro je slijedilo razrješenje utakmice.

Samo nekoliko minuta potom domaća obrana nije uspjela zaustaviti proigravanje za Kapetanovića koji se sjurio na Radovanovića u čistoj situaciji. Vratar Croatije u šesnaestercu ruši solinskog igrača za što dobiva izravni crveni karton, a vodstvo gostima iz jedanaesterca vratio je Matija Poredski. Sreća u nesreći Sesvećana bila je što Pavlov nije izvršio treću izmjenu, pa je na vrata mogao stati rezervni vratar Dandić.

Poredski je pet minuta poslije u gotovo istoj situaciji zabio i treći gol domaćinima. Na dodavanje Božinovića bivši igrač Lučkog i Slaven Belupa u situaciji "jedan na jedan" postavlja 1:3 i otklanja svaku nadu u preokret Sesvećana. Mukama bijelih tu nije bio kraj jer je 17 minuta prije kraja Jurić nakon ubačaja s lijeve strane iz blizine zabio i četvrti gol u mreži Croatije.

Loš je to start polusezone za sesvetski klub koji je već tjednima pod stečajnim upraviteljem, no još nije otpao iz konkurencije za ostanak u Drugoj HNL. Nalazi se na 14. mjestu s 11 bodova, a Solin je konačno prekinuo neugodan niz od devet utakmica bez pobjede i sada je u sigurnoj zoni, na desetoj poziciji s 18 osvojenih bodova.