Pomorac preuzeo prvo mjesto

Josip Tolić • nedjelja, 04.03.2012.

Osim slavlja Solina kod Croatije Sesvete, u subotnjem programu 17. kola Druge HNL bilo je još pet utakmica. Najzanimljiviji ishod svakako je domaće minimalno slavlje Pomorca nad Junakom kojom su Kostrenjani preuzeli čelnu poziciju na ljestvici. Neobično uspješni bili su klubovi iz donje polovice tablice, pa su tako Radnik, Marsonia 1909 i HAŠK redom ubilježili tri boda. Gorica je, pak, usprkos dva isključenja uspjela osvojiti bod protiv Vinogradara, a mogla je i slaviti.

Weitzer za čelnu poziciju Pomorca

Seriju bez pobjede Dugopolja od tri utakmice koja je u petak kulminiralo porazom od Hrvatskog dragovoljca na najbolji je način iskoristila momčad Pomorca te minimalnim slavljem na domaćem terenu protiv Junaka izbila na čelnu poziciju Druge HNL. Pogodak koji se poslije pokazao odlučujućim postigao je Ivor Weitzer lijepim udarcem s preko 20 metara u 20. minuti okršaja sa Sinjanima.

Mogla je pobjeda Kostrenjana biti i daleko veća da na vratima nisu imali odlično raspoloženog Stipu Grčića. Sinjska "jedinica" zaustavljala je mat-pozicije Grbca krajem prvog poluvremena te Bjelanovića sredinom drugog. No, navijači joj vjerojatno neće zamjeriti. Gosti su utakmicu morali završiti s desetoricom jer je u 89. minuti drugi žuti karton zbog preoštrog starta zaradio Ajduković.

Gorica s devetoricom umalo slomila Vinogradar

Kiksom Dugopolja u Sigetu mogao se okoristiti i Vinogradar, no nije uspio slaviti u županijskom derbiju s momčadi Gorice. Vinogradar je najbolju svoju priliku propustio u 57. minuti kada se vratar Goričana Koprić morao iskazati nakon pogreške Pluma. Domaćini su odgovorili u 65. minuti preko Paveca koji s peterca promašuje cijeli okvir vrata Mladinjana, a četiri minute potom ostaju s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Boris Bajto.

Iako su imali igrača više, igrači Vinogradara nisu se ohrabrili krenuti prema naprijed. Naprotiv, Mostarlić je četiri minute prije kraja mogao donijeti pobjedu Gorici da je bio malo precizniji iz slobodnog udarca te, umjesto vratnice, pogodio mrežu. Samu završnicu utakmice obilježilo je još jedno isključenje domaćih koje je bilo izazvano sumnjivim padom Mišića. Prema glavnom sucu Frkoviću, bio je izazvan Mostarlićevim udaranjem otvorenim đonom te je domaćin posljednji sudački zvižduk morao dočekati s devetoricom. Podjelom bodova, čini se, nijedan sastav neće biti zadovoljan.

Ekipa u zoni ispadanja ubilježila pobjede

Tri kluba koja se nalaze u opasnoj zoni Druge HNL u 17. su kolu zabilježila pobjede. Najuvjerljivija bila je Marsonia 1909 koja je s četiri pogotka u mreži ispratila Rudeš, a u strijelce su se upisivali novopridošli igrači. U devetoj je minuti Prijić iskoristio dekoncentraciju obrane Zagrepčana i pospremio u mrežu odbijanac nakon Ravlićeva udarca.

Igrač Osijeka na posudbi u Marsoniji bio je istaknut i u akciji kod drugog gola domaćina. Prihvativši ubacivanje Kvesića iz slobodnog udarca, Ravlić je udvostručio vodstvo crno-bijelih, a dobitnu kombinaciju Ravlić i Prijić potvrdili su u 56. minuti, kada je Prijić postigao svoj drugi pogodak na susretu. Najuvjerljiviju pobjedu sezone za Brođane potvrdio je Žuna sjajnim udarcem iz daljine nešto iza sat vremena igre.

Loš ulazak u nastavak sezone potvrdio je Mosor ubilježivši treći poraz u nizu u sezoni. Ovaj je put bolja bila momčad sesvetskog Radnika koja je s minimalnih 1:0 došla do vrijedne pobjede u Žrnovnici. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Vedran Jurjević u 25. minuti i tako Šljakerima donio drugi proljetni trobod. Na čast Mosoru ne ide ni činjenica što im je predstavnik kluba Vinko Barbarić udaljen na tribinu u 49. minuti zbog ružnog vrijeđanja klupe gostiju.

Neugodnom nizu od šest utakmica bez pobjede stao je na kraj HAŠK domaćim trijumfom nad Imotskim. Momčad sa zagrebačke Peščenice na svom je terenu minimalno slavila nad Imotskim, koji tako nastavlja u ritmu "toplo-hladno". Jedini je gol na utakmici djelo Tomislava Boseca iz 62. minute, samo 11 minuta nakon što ga je u igru uveo trener Ratko Ninković.