Primera División, 26. kolo, 03.03.2012, 22:00 h
Sevilla 1:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Rakitiću bod protiv Atletico Madrida

Ante Dubravac • subota, 03.03.2012.

U posljednjem subotnjem susretu 26. kola španjolskog prvenstva nogometaši Seville na svom su stadionu dočekali Atletico Madrid te odigrali bez pobjednika 1:1. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na terenu je proveo 57 minuta.

SEVILLA - ATLETICO MADRID 1:1 (0:1)

Sevilla, Stadion - Ramon Sanchez Pizjuan
Sudac: Alfonso Alvarez Izquierdo
Strijelci: Diawara 53' / Salvio 9'

Sevilla: Palop, Navarro, Spahić (od 57. Fazio), Fazio, Coke, Reyes, Rakitić (od 57. Trochowski), Medel, Navas, Kanoute i Diawara (od 74. Manu).

Atletico Madrid: Courtois, Filipe, Dominguez, Miranda, Juanfran (od 90. Perea), Suarez, Tiago (od 81. Pizzi), Salvio, Gabi, Koke i Adrian.

Iza leđa vodećeg dvojca, u Primeri se vodi velika bitka za preostala mjesta koja vode u europska natjecanja iduće sezone. U izravnom dvoboju kandidata za Europu na Sanchez Pizjuanu Sevilla je protiv Atletico Madrida tražila važne bodove, ali i nastavak serije pobjeda. S druge strane gosti iz Madrida uoči susreta četiri kola nisu znali za pobjedu, a dodatni problem za Diega Simeonea bio je i izostanak strijelca 15 pogodaka u dosadašnjem dijelu sezone Radamela Falcaa.

Iz prve ozbiljnije prilike na susretu gosti su došli do vodstva. S lijeve strane centaršut je uputio Gabi, u skoku se najbolje snalazi Salvio koji je neobranjivo zabio za vodstvo Atletica 1:0. U 13. minuti bivši igrač Atletica Jose Antonio Reyes je lijepo primio loptu međutim njegov udarac je otišao pokraj stative.

Vodstvo gostiju kao da je potpuno iz ritma izbacilo igrače Seville koji su u nastavku susreta imali nešto veći posjed lopte, ali nikako nisu uspijevali napraviti konkretniji pritisak dok su gosti prijetili iz protunapada.

Osam minuta prije kraja prvog poluvremena s ruba šesnaesterca opasno je zaprijetio Salvio, ali uz manje probleme Palop je zaustavio taj pokušaj. Već u idućem napadu opet dvoboj Salvija i Palopa i opet domaći vratar izlazi kao pobjednik.

U sudačkoj nadoknadi Ivan Rakitić je odlično pronašao Kanoute čiji udarac je otišao malo pokraj gola. Zanimljiv je podatak da je Atletico u prvih 45 minuta uputio četiri udarca u okvir, a autor svih pokušaja je bio Salvio.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i počeo dvoboj, a prvu priliku domaćini su pretvorili u izjednačenje. Reyes je odličnom loptom pronašao Diawaru koji je smireno zabio za 1:1 i ponovo podigao atmosferu među domaćim navijačima. Nakon nešto manje od 60 minuta igru je napustio Ivan Rakitić umjesto kojeg je ušao Trochowski.

Poslije žustrog ulaska u drugu dionicu susreta koji je rezultirao izjednačujućim pogotkom domaćini su popustili u svom pritisku pa su gledatelji u nastavku susreta gledali uglavnom izjednačenu borbu na sredini terena koja nije rezultirala s konkretnijim prilikama.

U idućem kolu Sevilla gostuje kod Sportinga dok će Atletico na svom stadionu dočekati Granadu.