Primera División, 26. kolo, 04.03.2012, 21:30 h
Real Madrid
Real Madrid 5:0 Espanyol
Espanyol

Ante Dubravac • nedjelja, 04.03.2012.

U sklopu 26. kola Primere nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeu dočekali momčad Espanyola. Kraljevski klub je očekivano došao do nove uvjerljive pobjede čime je prednost ispred Barcelone ostala deset bodova.

REAL MADRID - ESPANYOL 5:0 (2:0)

Madrid, Stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: José Antonio Teixeira Vitienes
Strijelci: Ronaldo 24', Khedira 38', Higuain 47', 78', Kaka 66'

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Carvalho (od 46. Varane), Ramos, Arbeloa, Khedira, Alonso, Kaka, Özil (od 69. Callejon), Ronaldo i Higuain (od 81. Morata).
Espanyol: Casilla, Didac, Rodriguez (od 60. Amat), Moreno, Lopez, Romaric, Forlin, Coutinho (od 46. Baena), Verdu, Weiss i Vazquez (od 46. Garcia)

Unatoč problemima zbog ozljeda Di Marije, Coentraa i Benzeme te suspenzije Pepea nogometaši Josea Mourinha uoči susreta s Espanyolom su imali samo jedan cilj, a to je osvajanje nova tri boda s kojima bi svoju prednost pred Barcelonom vratili na deset bodova.

S druge strane gosti četiri utakmice nisu upisali pobjedu, ali je njihov trener bio optimističan pred gostovanje kod Kraljevskog kluba: "Ja kao trener sanjam o pobjedi na Bernabeu."

Od samog početka susreta Real je krenuo svim snagama prema gostujućim vratima, a prvi je zaprijetio Cristiano Ronaldo u 12. minuti. Nešto kasnije lijepo je pucao i Kaka, ali je Casilla zaustavio taj pokušaj.

Pritisak domaćina urodio je plodom u 24. minuti kada grešku gostujuće obrane koristi Higuain koji je lijepo asistirao za Ronalda kojem nije bilo teško zabiti za vodstvo Kraljevskog kluba. Bio je to 30. pogodak koji je Portugalac postigao ove sezone čime je sam zabio više golova od 12 momčadi iz lige.

U 38. minuti Philippe Coutinho je udarcem iz daljine malo zagrijao Casillasa, ali odmah u idućem napadu brza akcija domaćina i nakon nekoliko točnih dodavanja Sami Khedira je krenuo prema gostujućem vrataru i rutinski pogodio za 2:0. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Ronaldo je odlično pronašao Higuaina koji iz blizine nije bio precizan.

U drugih 45 minuta Mourinho je ušao s Varaneom na mjestu stopera umjesto nervoznog Carvalha dok je gostujući strateg uvođenjem Baena i Garcije pokušao uspostaviti terensku ravnotežu. Međutim samo dvije minute igre bile su dovoljne Realu da dođe do svog trećeg pogotka. Higuain je iskoristio asistenciju Kake i iz blizine zabio svoj 15 pogodak čime je prekinuo golgeterski post koji je trajao od polovice siječnja.

Muke za Espanyol nastavile su se u 66. minuti kada je Kaka primio jednu loptu na rubu šesnaesterca, oslobodio se svog čuvara i lijepo plasirao loptu koja od stative ulazi po četvrti put u mrežu nemoćnog Casilla. Nakon pogotka Kaka je u 78. minuti upisao svoju dugu asistenciju. Poslao je povratnu loptu u srce šesnaesterca, a Higuain ju je zakucao za 5:0.

Unatoč visokom porazu na kraju se može reći da Espanyol može biti zadovoljan s konačnim rezultatom jer je Real imao još nekoliko vrlo dobrih prilika i da su Ronaldo i Higuain imali malo više koncentracije gosti su mogli puno teže stradati.

U idućem kolu Real Madrid ide na gostovanje kod Betisa dok će Espanyol do bodova pokušat doći na svom stadionu protiv Rayo Vallecana.

• Obrisan korisnik06.03.2012. u 12:42
    hala madrid!!!!! odlicna utakmica za 110 rodjendan :)))
  • Obrisan korisnik06.03.2012. u 07:14
    stvarno ne znam sta navijaci Barcelone tu traze,koji hateri i kompleksasi,ajde brisi s ove teme...hala Madrid
  • Obrisan korisnik06.03.2012. u 02:43
    Kada će Real pružiti ovakvu igru protiv Barcelone to bi bila utakmica stoljeća
  • Obrisan korisnik06.03.2012. u 00:24
    110. godina največeg nogometnog kluba na svijetu! Real Madrid C.F. feliz cumpleanos ¦ iHALA MADRID! ¦
  • Obrisan korisnik05.03.2012. u 23:17
    A kako to da jedan najtrofejniji klub najbolji i najpopularniji, ima uvijek motiva i gladan je trofeja i golova?