Inter 2:2 Catania
Catania

Pazzo promašio prekid negativne serije

Vedran Filipović • nedjelja, 04.03.2012.

Inter je nastavio svoj negativni niz u kojem već dugo nisu osjetili slast pobjede, a povratak iz mrtvih i pokazivanje karaktera, volje i želje jedino je što može veseliti i dalje aktualnog trenera Nerazzurra Claudija Ranierija. Catania je odličnom i pametnom igrom zasluženo došla do boda kojeg je spasio vratar Carrizo u posljednjim minutama...

Claudio Ranieri našao je novu taktičku ideju. Napad su predvodili Pazzini i Milito dok je Forlan ordinirao po lijevoj strani veznog reda. S druge strane, Vincenzo Montella postavio je čvrsti obrambeni zid s munjevitim kontrama te zavio San Siro u crno. Nisu Nerazzurri krenuli loše, Urugvajac je bio vrlo opasan po Carriza, no gostujući vratar obranio je sve što je trebao i mogao u prvih 20 minuta. Tada je prvi torpedo pogodio već opasno nagnuti domaći brod koji ni ne pameti kada je ostvario posljednja tri boda.

Barrientos je sjajnom loptom pronašao Gomeza koji lomi Nagatoma i sjajno pogađa nebranjeni dio domaće mreže Julija Cesara. Bio je to hladan šok za Inter koji je, doduše, imao veći posjed lopte kojeg nisu kapitalizirali. Pokušaj Nagatoma u 29. minuti otišao je izvan okvira gola, no osam minuta kasnije stigao je novi udar. Marchese je primio loptu u dvojbenoj poziciji, ubacio za Isca koji uz male probleme gura loptu preko gol-linije na očaj poluprazne Giuseppe Meazze.

Na odmor se otišlo s gromoglasnim koncertom zvižduka, a Ranieri je vrlo vjerojatno već u mislima zamišljao otpusno pismo na stolu u svome uredu odmah nakon utakmice. Izvukao je zato jedini logičan potez - Sneijder umjesto Faraonija za pokušaj 45-minutnog čuda.

Prvih deset minuta nije donijelo promjenu, štoviše, Bergessio je umalo lobao Cesara s ruba šesnaesterca za 3:0 nakon greške Angela Palomba. Ponukalo je to domaćeg trenera na promjenu cijelog veznog reda, Obi i Poli zamijenili su Palomba i Cambiassa. Najbliže pogotku Inter je došao u 65. minuti Walter Samuel uputio je udarac nakon kornera, a Diego Milito nije u petercu uspio sprovesti loptu u mrežu točno ispred gostujućeg vratara. Catania je igrala sjajno, Almiron je držao sve konce svoje momčadi u igri te ju suvereno vodio prema velikom trobodu u Milanu.

Dvadeset minuta prije kraja susreta domaćima je nadu dao urugvajski napadač. Driblingom je Forlan izbacio Mottu te snažnim udarcem "probio" Carriza te omogućio Nerazzurrima pogodak nakon, pomalo nevjerojatnih, više od 500 minuta igre! Kao da je taj zgoditak maknuo tonu tereta s leđa domaćih igrača, igra je živnula, a oni su još jače krenuli ka gostujućim vratima.

Deset minuta prije kraja San Siro je proključao. Forlan je na desnoj strani pronašao Milita koji desnom nogom snažnim udarcem gađa lijeve rašlje za poravnanje na 2:2. U općoj jurnjavi na travnjaku gosti su imali meč loptu u 85. Seymour se našao sam ispred brazilskog čuvara mreže, no pucao je vrlo slabo te je Cesar lako uhvatio "živu" loptu. No, to se ipak ne može mjeriti s onime što je promašio Giampaolo Pazzini.

U sudačkoj nadoknadi je primio loptu usred peterca sam "kao duh", no mlakim udarcem pogodio je vratara Catanije koji je tako spasio zasluženi bod gostima.

• Obrisan korisnik05.03.2012. u 18:50
    Rezultati u skladu sa kvalitetom kluba. Vratili su se tamo gdje im je i mjesto, plasman u LP maximalni domet.
  • Obrisan korisnik05.03.2012. u 14:20
    kakvi jadni jadnici! ne znam ko može uopće navijat za taj klub! ne znam 2 čovjeka kojima su dragi! :@ a da ne govorim da samsamo njih čeko na kladi, jooooj! grbavci, tarzani, ma ne znam kaj bi reko!
  • Obrisan korisnik05.03.2012. u 07:39
    Predstava Intera sinoć je nešto najgore šta san ja gleda od nogometa u životu, nije čak bitno što su iz nekog ludog razloga uspili ne izgubit. Catania je trebala uvalit 4-5 komada najmanje, obrana tragikomična, vezni red je pojeo Almiron, ponovit ću Almiron, napad nemoćan pogotovo što su osim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 23:46
    drugi gol catanie čisto zaleđe, frajer metar iza obrane intera. al tolko su jadno igrali danas da to čak nema veze, nisu ni zaslužili više od remija
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 23:21
    pazzini..kandidat za promasaj godine!!!!