Juventus
Juventus 1:1 Chievo
Chievo

Igor Šestak • subota, 03.03.2012.

Nakon uvjerljive pobjede Milana na Siciliji na otvaranju 26. kola, u večernjem terminu Serie A Juventus je u Torinu ispustio dva boda protiv Chieva iz Verone. Bianconeri su nastavili niz nepobjedivosti, ali neće biti zadovoljni s mršavih 1:1 protiv trenutno devete momčadi talijanskog prvenstva.

Za Juventus zbog ozljeda nisu mogli nastupiti Simone Pepe i Arturo Vidal, inače važni igrači prve postave. Chievu je najviše nedostajao suspendirani Sergio Pellissier, strijelac četiri pogotka u Seria A ove sezone, a još su ozlijeđeni Gulan i Morero.

Trener Juventusa Antonio Conte počeo je utakmicu s dva napadača, Matrijem i Vučinićem, igrom je iz sredine terena dirigirao iskusni Andrea Pirlo, a priliku je dobio i Simone Padoin, igrač koji je pristigao iz Atalante posljednjeg dana zimskog prijelaznog roka. Gostujući trener Domenico Di Carlo odlučio se za nešto zatvoreniju taktičku varijantu s pet veznih igrača igrača, a jedini napadač bio je Alberto Paloschi.

Već u drugoj minuti Juventus je prvi put zaprijetio. Lopta je išla prema Vučiniću koji je bio u zaleđu, ali je propustio loptu za Matrija kojeg obrana Chieva nije dobro pratila. Talijanski reprezentativac izašao je pred vratara, ali nije uspio uputiti pravi udarac. U idućem napadu Sammarco je dobrim udarcem glavom zaprijetio Buffonu, ali je vratar Juventusa bio na pravom mjestu.

Utakmica se malo primirila do 18. minute kada je Juventus sretno poveo. Pirlo je izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta je preletjela sve igrače u kaznenom prostoru te se od vratnice i vratara Sorrentina odbila točno na glavu Paolu De Ceglieu kojem nije bilo teško s nekoliko metara ugurati loptu u mrežu.

Sredinom prvog poluvremena dobre prilike su propustili Rigoni za Chievo te Vučinić za Staru damu. Gosti iz Verone su nakon primljenog pogotka vrlo dobro parirali Juventusu i stvorili nekoliko neugodnih situacija pred Buffonovim vratima. Odličan udarac prema Sorrentinu uputio je u završnici prvog dijela Padoin, ali je vratar Chieva krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Antonio Conte bio je prisiljen napraviti prvu izmjenu prije poluvremena zbog ozljede braniča Barzaglija. U igru je ušao Leonardo Bonucci. Prije odlaska na odmor, svaka je momčad imala po jednu dobru priliku. Prvo je Paloschi dobro ubacio u kazneni prostor za Sammarca koji je iz prve pucao preko gola, a zatim je Bonucci preciznom dugom loptom pronašao Giaccherinija koji također nije uspio uputiti precizan udarac.

Prva opasna situacija u drugom dijelu dogodila se u 51. minuti nakon još jednog Pirlovog dobro izvedenog prekida, ali ovoga puta je sreća bila na strani gostiju pa se lopta iz gužve pred golom odbila pored desne vratnice. Također iz prekida, stigao je i prvi gostujući udarac u okvir gola u drugom poluvremenu. Nakon kratko izvedenog slobodnog udarca snažno je pucao Rigoni, a Buffon je odlično obranio prizemni udarac. Na drugoj strani dobrom solo akcijom istaknuo se Padoin, ali je njegov udarac zaustavio Sorrentino.

U 64. minuti Di Carlo je posegnuo za dvostrukom izmjenom kako bi pokušao doći do izjednačenja. Umjesto Sammarca i Luciana ušli su Perparim Hatemaj i Davide Moscardelli. Conte je odgovorio uvođenjem Martina Caceresa umjesto Marchisija.

U 72. minuti neprecizan je u dobroj prilici bio Moscardelli, a dobra i hrabra igra Chieva okrunjena je izjednačujućim pogotkom Boukaryja Dramea četiri minute kasnije. Drame je natrčao na loptu koja je odlazila od Buffonovih vrata i snažnim udarcem pogodio za 1:1.

Conteov posljednji adut bio je Alessandro Del Piero koji je dobio priliku odigrati posljednjih desetak minuta, ali unatoč velikom pritisku i velikom broju udaraca iz kuta, Juventus nije uspio doći do sva tri boda. Posljednji udarac za Juventus uputio je Pirlo, ali je Sorrentino sjajno obranio i sačuvao bod svoje momčadi.

Juventus je i dalje drugi na tablici, ali sada za Milanom zaostaje tri boda uz utakmicu manje koju će odigrati u srijedu na gostovanju kod Bologne.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 13:38
    vidim da nije, mada me čudi s obzirom na to kako je to besramno radio i žalio se na suce u zadnje vrijeme...
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 12:23
    basad, nije srao po sucima, ne brini. Juve jučer s onakvom igrom ni nije zaslužio pobjedu. Šteta što opet gubi prvenstva na svom stadionu protiv malih ekipa.
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 10:41
    čekam samo da Conte opet sere po sucima, vjerojatno je on neki penal vidio... pogotovo ono sramotno padanja kod 0:0 za koje ni žuti nisu dobili... a i taj 1 gol su zabili iz malog offsidea
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 01:45