Palermo 0:4 Milan
Milan

Ibrahimović Express protutnjao Palermom

Borna Rupnik • subota, 03.03.2012.

Zlatan Ibrahimović nakon odslužene se kazne vratio na talijanske terene na gostovanju Milana kod Palerma. I riješio je utakmicu već u prvom poluvremenu...

Švedski reprezentativac u dresu Milana, koji je u srijedu sa svojom izabranom vrstom gostovao na Maksimiru protiv Hrvatske, bio je čovjek odluke u susretu Palerma i aktualnog prvaka Italije.

Na svoj je prvi pogodak po povratku u momčad Milana čekao samo 21 minutu, kada ga je lijepo poslužio Brazilac Robinho. Deset minuta poslije Milan je krenuo u protunapad, Robinho je opet potražio Ibrahimovića, a Šveđanin kratko razmislio što će s loptom i pronašao put ispod vratara Viviana.

Vezane vijesti

Hat-trick je upotpunio već u 35. minuti, kada mu je loptu ostavio Urby Emanuelson. Ibrahimović je hladnokrvno naciljao i pogodio s dvadesetak metara za tada već nedostižnih 3:0.

Viviano je u još nekoliko navrata spasio Palermo, no pobjedu sastava Massimiliana Allegrija zapečatio je Thiago Silva glavom u 58. minuti, na centaršut pričuve El Shaarawyja. Barettu je počasni pogodak uskratio okvir gola.

Hrvatski napadač Igor Budan zaigrao je u početnoj postavi Palerma, a nakon sat vremena igre svoje je mjesto na igralištu morao prepustiti Della Rocci.

Ibrahimović se s tri nova pogotka poravnao s Antoniom di Nataleom na vrhu ljestvice strijelaca. Obojica su zasad postigla po 18 prvenstvenih pogodaka.

• Anadolu Efes04.03.2012. u 00:43
    Čovjek za prvenstva :D Možda mu se potrefi pa i LP konačno ubode :)
    Anadolu Efes
  • Tonco03.03.2012. u 23:48
    poslje messija i ronalda trenutacno najbolji napadac svijeta, mozemo biti ponosni sto je pola hrvat!