Malaga eurogolovima do slavlja

Bojan Meštrović • subota, 03.03.2012.

Odigrane su prve tri subotnje utakmice 26. kola Primere, a klubovi su učinak "prijateljski" podijelili. Jedna pobjeda domaćina, jedna gostiju i jedan remi...

Getafe je u predgrađu Madrida dočekao Malagu u nadi da nakon dva uzastopna remija može doći do pobjede nad jednom od najlošijih gostujućih momčadi u ligi i tako se domoći gornjeg dijela ljestvice, odnosno doći do prilike da se uključi u borbu za europske pozicije.

Susret je i započeo u tom tonu. Domaćini su od početka kontrolirali utakmicu i imali puno veći posjed lopte. Prvu pravu priliku stvorili su 21. minuti kada je s vrha šesnaesterca pucao nekadašnji španjolski reprezentativac Daniel Guiza, no njegov udarac je bio preslab da bi donio vodstvo.

Domaćini su nastavili napadati i pred kraj prvog poluvremena zasluženo došli do vodstva. Valera se praktički s centra sjurio po desnom krilu, ušao u šesnaesterac Malage i na povratnoj lopti našao Castra, koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Caballera za 1:0.

Početkom drugog poluvremena Guiza se našao u odličnoj prilici, izašao je oči u oči s vratarom Malage, lobom ga svladao, ali lopta je ipak odsjela na prečki te su gosti uspjeli otkloniti prijetnju. Nedugo zatim, Malaga je umalo izjednačila. Gamez je pronašao samog Fernandeza na pet metara od gola, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan te je završio iznad okvira.

U 57. minuti gosti su ipak došli do pogotka, a fantastično je s dvadesetak metara iskosa suprotne rašlje pogodio Eliseu i tako svojim prvim golom u sezoni stvari vratio na početak. Utakmica se primirila, nije bilo prilika niti s jedne strane, a onda je francuski reprezentativac Jeremy Toulalan u 82. minuti sjajno zapucao s više od 25 metara i od stative pogodio za vodstvo gostiju.

U sudačkoj nadoknadi Santi Cazorla je na centru oduzeo loptu braničima Getafea i sa 40 metara lobom svladao Moyu za potpuni preokret i konačno slavlje gostiju rezultatom 1:3. Malaga je pobjedom skočila na četvrto mjesto ljestvice i trenutno se nalazi tri boda iza Valencije. Getafe je pak desetim porazom u sezoni ostao na niskom 15. mjestu.

Remi na Mallorci, preokret Vallecana

Sličnu uvertiru u susret imale su i momčadi Mallorce i Osasune. Prvospomenuti se pokušavaju što više udaljiti od zone ispadanja, dok se potonji bore za izlazak u Europu. U prvom su dijelu domaćini bili puno bolji protivnik, ali Osasuna je u posljednjim trenucima prije odlaska na odmor uspjela doći do vodstva. Nakon ubačaja s desne strane, u šesnaestercu se lopta odbila od nekoliko igrača, a zatim savršeno sjela na nogu veznjaka Cejuda za 0:1 u najboljem mogućem trenutku za goste.

Domaći trener je u drugom poluvremenu uveo tri igrača u igru i pogodio sa zamjenama koje su mu donijele izjednačenje. U 71. minuti je Tejera izveo korner, a najbolje u skoku snašao se Nsue i postavio konačnih 1:1.

Rayo Vallecano je nastavio s odličnim partijama. Nakon tri uzastopne pobjede, u prošlom kolu je gusto poražen od madridskog Reala, ali danas se vratio bodovno uspješnim predstavama.

Ipak, nije bilo baš lagano. Iako su gosti već u trećoj minuti utakmice ostali s igračem manje zbog isključenja koje je zaradio vratar Tono, vrlo su pametno odigrali prvi dio utakmice i brzo došli do prednosti od dva gola. Stuani je u oba slučaja bio asistent, a zabijali su Torrejon u devetoj i Colsa u 28. minuti.

Izvrsni veznjak Michu je glavom s petnaest metara uspio smanjiti rezultat u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Isti igrač zabio je i u 64. minuti za izjednačenje, a bio mu je to već 13. gol u sezoni. Tri minute kasnije strijelac za domaće bio je Tamudo, a konačnih 4:2 postavio je Piti u 72. minuti. Vallecano se sada nalazi na osmom mjestu, ali samo s bodom manje od petoplasiranog Levantea.