Athletic se probio na četvrto mjesto

Ante Dubravac • nedjelja, 04.03.2012.

Pobjedom od 2:0 protiv Real Sociedada na svom terenu nogometaši Athletic Bilbaa probili su se na četvrtu poziciju prvenstvene ljestvice dok je Valencia s tri boda osvojena na gostovanju kod Granade učvrstila svoje mjesto iza vodećeg dvojca.

Nogometaši Athletic Bilbaa na svom stadionu San Mames došli su do vrijednih bodova u dvoboju s Real Sociedadom zahvaljujući kojima su se probili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaćini su u vodstvo došli u 25. minuti kada je Andoni Iraola s desne strane uputio prizemnu loptu na rub gostujućeg peterca gdje se najbolje snašao Markel Susaeta i pogodio bliži kut vratara Brava.

Konačnih 2:0 u 81. minuti postavio je Susaeta svojim drugim pogotkom. Ovaj put je majstorski izveo slobodan udarac s dvadesetak metara i neobranjivo pogodio gornji lijevi kut nemoćnog gostujućeg vratara. U idućem kolu Athletic će gostovati kod Osasune dok Real Sociedad na svom terenu dočekuje posljednjeplasiranu Real Zaragozu.

U drugom susretu Valencia je prekinula seriju od dva poraza te došla do tri boda na gostovanju kod Granade. U izjednačenom prvom poluvremenu gosti su poveli u 32. minuti kada je brzu kontru Valencije završio Sofiane Feghouli koji se lijepo oslobodio svog čuvara i uz dosta sreće te lošu reakciju domaćeg vratara zabio za 1:0.

Početkom drugog poluvremena odlična prilika za domaćina da dođe do izjednačenja, ali Jaime Romero je pogodio stativu. Kako se susret bližio kraju domaćini su pojačavali svoj pritisak, ali većih opasnosti za Guaita nije bilo. Zanimljivo je spomenuti da je sudac Eduardo Iturralde Gonzalez gostujućoj momčadi pokazao čak devet žutih kartona i pravo je čudo kako nitko nije susret završio prije isteka 90. minute.

27. kolo nogometašima Granada donosi gostovanje kod Atletico Madrida dok će Valencia na Mestalli dočekati Mallorcu.