Parma 1:2 Napoli
Napoli

Kontroverzna pobjeda Napolija u Parmi

Branimir Markota • nedjelja, 04.03.2012.

U prvoj utakmici današnjeg programa Serie A snage su u gradu sira odmjerili Parma i Napoli. Gosti iz grada podno Vezuva su kontroverznim golom Lavezzija u smiraju utakmice uzeli sva tri boda i nastavili borbu za plasman u Ligu prvaka u idućoj sezoni.

Napoli je u Parmu stigao na krilima dobrih rezultata, ali i igara. Partenopei ne znaju za poraz već pet prvenstvenih kola, a i akcije za plasman u četvrtfinale Lige prvaka su im jako visoke. S druge strane Parma igra po principu toplo-hladno i svaki joj je bod važan u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Prvo poluvrijeme na "Tardiniju" bilo je u znaku taktičkih smicalica u režiji Donadonija i Mazzarrija iako je počelo vrlo dobrom prilikom domaćina. Galloppa je testirao De Sanctisa već u prvoj minuti, no golman Napolija bio je spreman na izazov.

Napoli je odgovorio u 17. minuti preko Cavanija koji je zatresao mrežu, no arbitar Valeri na asistenciju pomoćnika zbog zaleđa poništava pogodak. Ubrzo zatim je i Lavezzi imao sjajnu priliku nakon lijepe akcije u režiji "tri tenora" (Hamšik, Cavani, Lavezzi), no Argentinac nije bio precizan u završnici.

Najvažniji trenutak u prvom poluvremenu dogodio se u 40. minuti. Cavani je krenuo u dribling u šesnaestercu Parme, Musacci ga je udario po peti, a Valeri je s pravom pokazao na bijelu točku. Cavani je izveo jedanaesterac, Mirante brani, no iz drugog pokušaja Urugvajac zabija za vodstvo Napolija. Do kraja prvog dijela Giovinco i Paletta su mogli poravnati, no potonji je promašio iz vrlo izgledne prilike.

Parma je bolje otvorila nastavak i ubrzo je mogla doći do izjednačenja. Lijepu akciju za Marigu pripremili su Giovinco i Biabiany, no Marigin udarac odlazi nebu pod oblake. No, do zasluženog izjednačenja Parma je došla u 77. minuti kada je De Sanctis obranio lijepi volej Palette nakon kornera, no samo do Zaccarda koji posprema loptu u mrežu za 1:1.

Međutim, Napoli uskoro dolazi do novog vodstva uz veliku sudačku pomoć. Naime, iz jedne kontre Cavani je asistirao Lavezziju, koji se nalazio u evidentnom zaleđu, no zastavica pomoćnika je ostala spuštena i Napoli je u 86. minuti iz kontroverzne situacije došao do velike prednosti i nadomak tri boda. Netom poslije, Giovinco pada u šesnaestercu, no Valeri i ovdje ostaje nijem i Napoli knjiži važnu pobjedu.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 20:25
    Tekma jako dobra, Parma teško oštećena al jebiga, to je nogomet.
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 18:42
    parma dobra do udarca na gol, sve fino odigraju i onda se nađe neki panj i gađa ljude po tribinama... 2 kvalitetna igrača naprijed im trebaju i s Giovincom bi bili vrlo dobra ekipa
  • Ronaldo904.03.2012. u 16:58
    cisti offside jbg-a, ali Parma je kažnjena za sve promašaje, pa promašili su 3-4 mrtve šanse, sve u svemu zanimljiva utakmica
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 16:44
    Jako zanimljiva utakmica za pogledat. Moram priznat da me iznenadila kvaliteta nogometa i najviše Parma. Odlično su igrali u napadu. Napoli je imao jako puno sreće što je dobio 3 boda. Suci su zakazali pred kraj utakmice, ali ne treba krivit ovog bočnog jer se akcija toliko brzo odigrala da je bilo... [više na forumu]