Bordeaux 1:2 Nice
Nice

Nice ponovno kobna za Bordeaux

Ivan Dorian Molnar • subota, 03.03.2012.

Bordeaux je ugostio momčad Nice u 26. kolu Ligue 1, nadajući se pobjedi s kojom bi održali korak s momčadima u borbi za mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone. Nakon poraza na Municipal du Rayu u prvom dijelu sezone, Žirondinci su i ovog puta s terena otišli pognute glave.

Momčad Francisa Gillota je u posljednje vrijeme nanizala nekoliko odličnih rezultata, pobijedivši Toulouse, Lille i Lyon, ali prošlog tjedna poraženi su na Stade de la Mossonu kod lidera Montpelliera. S druge strane, Nice je dugo bila posljednja na prvenstvenoj ljestvici, a pobjedom protiv Caena protekle subote, probudili su nadu za opstanak među najboljim francuskim momčadima.

Dvoboj je krenuo oštro s puno prekršaja, a u 18. minuti u kazneni prostor Bordeauxa probio se Mounier, gdje ga ruši Ciani, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za vodstvo gostiju bio je Luciano Monzon. No, to nije bio kraj mukama Žirondinaca u prvom dijelu, jer je Abraham Guie Gneki vješto izbjegao zaleđe i matirao Carrassa za 2:0.

U drugom dijelu, Bordeaux je krenuo po izjednačenje, a Gillot je uveo Traorea, Belliona i Diabatea umjesto indisponiranog Gouffrana. Ipak, domaći navijačima vidjeli su samo jedan pogodak svoje momčadi, koji je bio djelo braniča Marca Planusa nakon asistencije Cianija u 67. minuti. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Nice je upisala svoju prvu pobjedu na Stade Chaban-Delmasu u posljednjih dvanaest susreta.

Bordeaux u sljedećem kolu putuje na zapad, u goste Brestu, dok Nice dočekuje Nancy, izravnog konkurenta za opstanak u Ligue 1.