Losert bolji od Blaževića

Zvonka Keliš • nedjelja, 04.03.2012.

U 20. kolu španjolskog rukometnog prvenstva aktualni viceprvak Španjolske stigao je do uvjerljive gostujuće pobjede nad rukometašima Antequere, dok je Ademar Leon, također u gostima, bio bolji od Guadalajare. Momčad Valladolida je, pak, na domaćem terenu slavila nad Cuencom. Uvjerljiva je bila i Torrevieja koja je s +10 svladala Alser Puerto Sagunto.

Antequera - Atletico de Madrid 23:32 (9:18)

Dvorana Fernando Argüelles bila je domaćin susreta 20. kola Asobal lige između rukometaša Antequere i Atletico de Madrida u kojem je do uvjerljive pobjede s devet pogodaka razlike stigla gostujuća momčad. Bolje su u susret krenuli gosti koji su poveli serijom od šest pogodaka za početno vodstvo 7:1, dok su novom serijom, ovoga puta 3-0 to povisili na 10:2. Do odlaska na odmor gostujući rukometaši samo dodatno povećavaju svoju prednost na +9 i 18:9.

U prvim minutama nastavka domaćin smanjuje svoj zaostatak na šest golova razlike (13:19), dok devet minuta prije kraja ima i -3 (21:24). Međutim, igrači Atletica u posljednjih pet minuta s dvije uzastopne serije uništavaju i posljednju nadu Antequere te osiguravaju konačnu pobjedu 32:23. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Jonas Källman Kiril Lazarov s po šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Antequere bio Gerard Espigol Duran s osam golova.

Quabit Guadalajara - Reale Ademar Leon 20:23 (11:13)

Momčad Guadalajare u sklopu 20. je kola Asobala ugostila rukometaše Ademar Leona koji su se kući vratili s pobjedom i nova dva boda. Izjednačeno je bilo na startu susreta u Guadalajari gdje su gosti sredinom prvoga dijela ipak uspjeli ostvariti prednost od četiri pogotka (9:5). U narednim minutama domaćin ipak sustiže gostujuću momčad te se na odmor ide s +2 za Ademar (13:11).

Tek sedam minuta bilo je dovoljno domaćoj momčadi da u drugom poluvremenu stigne do izjednačenja 13:13, no Ademar ima odgovor i na to te sa serijom 3-0 odlazi na 16:13. Domaći su rukometaši do samoga kraja pokušavali izjednačiti pa potom i preokrenuti rezultat, no Ademar utakmicu sigurno privodi kraju te slavi 23:20. Odličan je u redovima pobjednika bio Martin Stranovsky s pet pogodaka, Venio Losert je sakupio 11 obrana, dok se kod Guadalajare istaknuo Jorge Fontenla sa šest golova, a Alen Blažević je dodao četiri gola.

Cuatro Rayas Valladolid - Ciudad Encantada 32:27 (19:18)

Rukometaši Valladolida u 20. su kolu na domaćem terenu osigurali pobjedu nad Cuencom, kao i dva boda. Napeto je bilo u sportskoj dvorani Huerta del Rey gdje je domaćin nakon početnog vodstva gostiju (6:4) stigao do izjednačenja (7:7, 11:11), a potom je i preokrenuo rezultat. Nakon prvih 30 minuta domaća momčad vodi 19:18.

Domaći rukometaši u drugom poluvremenu povećavaju svoju prednost na 25:20 i 29:22. Na kraju Valladolid osigurava pobjedu 32:27 te uzima dva boda. U pobjedu svoje momčadi Eduardo Gurbindo ugradio je sedam pogodaka, dok je Jorge Luis Pavan Lopez za Cuencu zabio također sedam golova.

Alser Puerto Sagunto - Torrevieja 22:32 (10:17)

Pred 1200 gledatelja u Puerto Saguntu domaćin je stigao do uvjerljive pobjede od deset pogodaka razlike nad gostujućom momčadi Torrevieje. Nakon uvodnih 7:7 gosti sredinom prvog dijela uzimaju stvari u svoje ruke te serijom od šest pogodaka odlaze na 13:7. Do kraja prvog poluvremena gostujući rukometaši upisuju novu seriju, ovoga puta od četiri gola, a na predah se ide s vodstvom Torrevieje 17:10.

Nastavak je donio povećanje gostujućeg vodstva na 24:18 te mirno privođenje susreta kraju. Na koncu +10 i 32:22 za Torrevieju koja tako osvaja dva boda. Jorge Sanchez sa šest je pogodaka predvodio momčad Torrevieje do pobjede, dok je Adrian Sifre Flores u poraz svoje momčadi ugradio sedam golova.

Kolo će u nedjelju kompletirati susret aktualnog španjolskog prvaka, Barcelone, s momčadi Aragona, kao i onaj između rukometaša Anaitasune i Naturhouse La Rioje.