Pobjeda Medvjeda, poraz Moslavine

Zvonka Keliš • srijeda, 07.03.2012.

U 17. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Medveščaka stigla je do gostujuće pobjede nad rukometašima Županje, dok je Osijek, također u gostima, bio bolji od Senja. Moslavina je, pak, pretrpjela poraz od Umaga. Na domaćem je terenu uvjerljiva bila Crikvenica koja je slavila nad momčadi Đakova.

Županja - Medveščak NFD 18:21 (7:11)

Drugoplasirana momčad prvenstva stigla je u goste rukometašima Županje te se kući vratila s pobjedom i dva boda. Bolje je u susret krenula gostujuća momčad koja je povela na samom startu, a svoje vodstvo potom više nije ispustila. Do odlaska na odmor gosti su imali četiri gola prednosti (11:7).

Domaćin se dobro borio u nastavku susreta, a njegov rezultatski priključak održavao je vratar Mladen Rajković svojim odličnim obranama. Međutim, to nije bilo dovoljno za izjednačenje i preokret rezultata te Medvjedi konačno osiguravaju pobjedu 21:18. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tokić s pet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Županje bio Milišić sa šest golova.

Senj - Osijek 22:30 (10:13)

Sportska dvorana u Senju bila je domaćin susreta 17. kola 1. HRL u kojem su snage odmjerile domaća momčad te gosti iz Osijeka koji su na koncu stigli i do uvjerljive pobjede 30:22. Izjednačeno je bilo na samom startu susreta u Senju sve do 20. minute i 7:7, posebice zahvaljujući dobrim obranama vratara Saršona. Međutim, gosti u nastavku ubrzavaju tempo te serijom 5-0 stižu do osjetnije prednosti, dok se na odmor ide s +3 za gostujuću momčad (13:10).

U nastavku Senjani više ništa nisu mogli učiniti, a gostujući rukometaši to koriste kako bi samo dodatno povećali svoju prednost. Na kraju, Osijek slavi pobjedu 30:22 te uzima dva boda. Odličan je u redovima Osijeka bio Punda sa sedam pogodaka, dok su se kod Senja istaknuli Tomljanović i Filipović s po pet golova.

Umag - Moslavina 28:26 (17:9)

Momčad Umaga u sklopu 17. je kola 1. HRL ugostila rukometaše Moslavine te je u zanimljivoj završnici nakon uvjerljivog vodstva spasila slavlje i dva boda. Gosti su bolje otvorili susret te su stigli do minimalnog vodstva koje su uspjeli sačuvati sve do 14. minute i 6:5. Domaćin potom potpuno preokreće susret te s 12-3 do isteka 30. minute odlazi na uvjerljivih 17:9.

Drugo poluvrijeme donijelo je brojne pogreške domaće momčadi koje gostujuća momčad koristi kako bi smanjila svoj zaostatak, a to joj i uspijeva pola minute prije kraja kada stiže na -1. No, tek nekoliko sekundi prije samoga konca susreta momčad Umaga pogotkom Buvinića postavlja konačnih 28:26 te osigurava dva boda. U pobjedu svoje momčadi Bošnjak je ugradio sedam pogodaka, dok je Lukes za Moslavinu zabio osam golova.

Crikvenica - Đakovo 33:26 (17:9)

Rukometaši Crikvenice, na domaćem su terenu pred nešto manje od dvjesto gledatelja, svladali gostujuće rukometaše Đakova te su osigurali dva boda. Na samom startu susreta boljim se pokazao domaćin koji je sve do kraja prvog dijela stvorio potom nedostižnu prednost. Na odmor se tako ide s +8 za domaću momčad (17:9).

Gosti su u drugom dijelu pružili nešto bolju igru, no to im nije bilo dovoljno kako bi preokrenuli rezultat u svoju korist. Na koncu domaći rukometaše slave pobjedu sa šest pogodaka razlike (33:26). Mazzarolli je sa sedam pogodaka predvodio momčad Crikvenice do pobjede, dok su Kovač i Barberić u poraz svoje momčadi ugradili po osam golova.