Ivančica Ivanec 23:24 Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Fantastičan lokalni derbi u Ivancu

Sportnet • ponedjeljak, 05.03.2012.

Iako se u lokalnom derbiju u Ivancu „na papiru“ očekivala lagana pobjeda Vidovec Biosa, gledatelji su mogli uživati u 60 minuta iznimno uzbudljive utakmice, gdje je Vidovec Bios pobijedio tek s jednim golom razlike, a zapravo je Ivančica bila bliža pobjedi.

Ivančica – Vidovec Bios 23:24 (14:10)

Ivanec, dvorana Srednje škole,gGledatelja: 500
Suci: Hunjadi i Zečević (oba Zagreb)

Ivančica – Kelemen 2, Gotal 1, Mario Brezovec, Jagačić 2(2), Bregović, Čibarić, Zujić, Težak 7, Putarek 4, Šoštar 4, Grd, K. Štefičar 2, Ivanušić 1, Marko Brezovec, R. Štefičar
Trener: Milorad Želežić

Vidovec Bios – Črnila, Vladušić 1, Dobovičnik 2, Cafuk, Pozder, Jeftić 1, N. Melnjak, Vincek 1, M. Melnjak 5, Sršen 4, Vidaček 2, Breljak, Lovrenčić 1, Malner 5(1), Turković 2, Balent
Trener: Saša Kuček

Sedmerci – Ivančica 2/3, Vidovec Bios 1/4
Isključenja – Ivančica 6 (Gotal 2, Šoštar 2+2), Vidovec Bios 12 minuta (Vladušić 2+2, Dobovičnik 2, Vincek 2, Malner 2, Turković 2)
Crveni karton – Jeftić (48)

Odmah od početka, vidjelo se da su Ivančani vrlo motivirano ušli u utakmicu, a i snimili su odlično igru Biosa, spriječivši odmaha na početku golove iz "brzog centra" i lagane pogotke iz kontranapada. Zahvaljujući odličnom Grdu na golu, upravo su oni postizali lagane pogotke iz kontranapada, tako da je semafor u 11. minuti pokazivao 6:3.

Vidovec Bios se vraća u susret na 6:6, ali do odmora vidovečki rukometaši griješe, promašuju zicere, Grd brani još dva penala Malneru, a Težak, Putarek i Gotal su nezaustavljivi u napadu pa je pednost na odmoru četiri gola za odličnu Ivančicu, 14:10.

Rukometašima Biosa nisu pomogli niti navijači na tribinama, bili su nekako nervozni cijelo vrijeme, kao da nisu očekivali ovakav otpor Ivančice, a prečesto su razgovarali i sa sucima. Sudački par bio je sve samo ne uvjerljiv, a nezadovoljstvo gostiju kulminiralo je u 48. minuti kada je pocrvenio Jeftić, jer su suci procijenili da je udario Zujića, iako mu je ovaj "visio" na ruci cijelo vrijeme.

Ali nisu Biosu bili krivi suci, već njihova loša, odnosn odlična igra Ivančice. I u nastavku igre, Ivančica je vodila, prednost su čak i povećali, na pet golova, 17:12, a u 43. minuti rezultat je 19:14. A tada u napadu "komandu" preuzima Miljenko Melnjak, koji u drugom poluvremenu postiže svih pet golova, uz šut 5/5.

U 53. minuti, kod rezultata 22:21 za Ivančicu, Balent brani i penal Jagačiću, a na drugoj strani Sršen poravnava na 22:22. Tek u posljednjem dijelu utakmice Vidovec Bios u potpunosti je zaustavio Ivančane, a Vladušić dovodi momčad Saše Kučeka i u vodstvo u 57. minuti. Kelemen na drugoj strani poravnava dvije minute prije kraja, no na drugoj strani sigurni Miki Melnjak petim golom donosi pobjedu Vidovec Biosu.

"Bilo je znatno teže nego što smo očekivali, a očito je najveći problem bio u glavama. Mislili smo da smo utakmicu pobijedili već u ponedjeljak, a to je bio najveći problem. Nismo ušli u utakmicu kako treba, nervoza iz napada prenijela se i na obranu i vrlo teško smo se vraćali u utakmicu. Na kraju možemo vrlo zadovoljni minimalnom pobjedom", istaknuo je trener Vidovec Biosa Saša Kuček.

Mnogo manje zadovoljan ishodom mogao je biti domaći trener Milorad Želežić, koji je odlično pripremio ekipu za ovu utakmicu.

"Vidjeli ste sve, danas je presudila jedna lopta, mogli smo pobijediti. Odigrali smo odlično, ponosan sam na moje igrače, koji su svi vrlo mladi, godišta 1992. i 1993. godište, kako su se držali danas. Sve to je potvrda našeg dobrog rada u klubu, i prava je šteta što nemamo malo više financijskih sredstava, jer bi mogli imati odličnog premijerligaša", kazao je trener Ivančice.

U sljedećem kolu, Vidovec Bios na domaćem terenu ugošćuje Senj Wallenborn, dok Ivančica gostuje u Dugom Selu.