Kiel i Gummersbach nastavili niz

Josip Tolić • nedjelja, 11.03.2012.

Dosad odigrane utakmice rukometne Bundeslige u 24. kolu ponudile su neke očekivane i fascinantne rasplete. Kiel je nastavio gaziti sve pred sobom svladavši Großwallstadt s +13, Gummersbach je upisao petu proljetnu pobjedu protiv N-Lübbeckea, a Svavarsson je golom u posljednjim sekundama donio bod Hannoveru protiv Lemga.

Jedinu utakmicu 24. kola Bundeslige u petak odigrale su momčadi Rhein-Neckar Löwena i Magdeburga, a domaćini su slavili 30:27. Lavovi su još u prvom poluvremenu imali pet golova prednosti (11:6), no ona je već do poluvremena smanjena na +3 (14:11). U drugom su poluvremenu gosti u dva navrata bili samo na golu minusa, a u 37. minuti i izjednačili (17:17), no nakon toga sve je otišlo na stranu kluba iz Mannheima.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je njemački reprezentativac Uwe Gensheimer s osam pogodaka, a hrvatski Ivan Čupić upisao ih je tri. Na drugoj se strani istaknuo Yves Grafenhorst sa šest golova.

Najuvjerljiviju pobjedu subotnjeg programa ostvario je sastav vodećeg Kiela koji je 14-plasirani Großwallstadt iz svoje Sparkassen-Arene ispratio rezultatom 28:15. Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno već u sedmoj minuti kada je na semaforu bilo 3:0, a prednost je rasla do 16:9 na poluvremenu. Gosti u drugih 30 minuta uspijevaju postići tek šest golova pa je konačnih +13 za kielovce najbolji pokazatelj odnosa snaga između ove dvije momčadi.

Momir Ilić predvodio je Zebre do nevjerojatne 24. pobjede u isto toliko susreta sa šest postignutih golova, a među poraženim sastavom jednu četvrtinu golova (četiri) zabio je Michael Spatz.

Sjajne ovogodišnje rezultate niže i Gummersbach, koji je petom uzastopnom pobjedom došao do 13. mjesta, a ne tako davno bio je u zoni ispadanja. Na svom parketu ugostili su N-Lübbecke i slavili tijesno, 31:30. Gosti su najveću prednost u prvom dijelu imali u 18. minuti (7:10) koja se do odmora potpuno istopila (14:14). U drugom je poluvremenu sastav N-Lübbeckea ponovno držao minimalno vodstvo sve do 49. minute i rezultata 25:24 za domaće. U završnici su domaćini rutinski priveli utakmicu kraju za vrijednu pobjedu.

Sjajan je u redovima Gummersbacha bio Kentin Mahé s devet golova, a hrvatski krilni dvojac Zrnić-Šprem zabio je četiri odnosno jedan pogodak za pobjedničku momčad. Na drugoj je strani prvo ime također postiglo devet golova, a to je bio Tomasz Tłuczyński. Na vratima je solidnu rolu odradio Nikola Blažičko, dok Drago Vuković zbog ozljede nije igrao protiv svoje bivše momčadi.

Hrvatska kolonija u Hamburgu, Lacković, Vori i Duvnjak nije se dobro provela na gostovanju u Flensburgu gdje ih je domaći sastav ispratio sa šest golova minusa (36:30). Iako su HSV-ovci vodili do 16. minute, domaćini su tek onda digli nivo igre i već do predaha stvorili prednost od +3. Najbliže Flensburgu Hamburg se primakao u 15. minuti nastavka kada je bilo 26:24, no pobjeda sastava Ljubomira Vranješa nikad nije bila upitna.

Raspucani su u derbiju bili Eggert, Glandorf i Svan Hanssen sa sedam golova za domaćine, a na drugoj strani jednak je broj postigao Domagoj Duvnjak, postavši tako prvo ime momčadi u porazu. Lacković je dodao pet, a Vori jedan gol.

Jedini remi dosadašnjeg tijeka 24. kola odigrali su Hannover i Lemgo u AWD Hallu (28:28). Iako su domaćini u prvom dijelu imali i +4 (14.), a gosti +3 u više navrata, a posljednji šest minuta prije kraja (25:28), susret je završio neodlučeno zahvaljujući pogotku Vignira Svavarssona dvije sekunde prije kraja. Piotr Przybecki bio je najbolji strijelac utakmice sa šest golova, dok je kod Lemga trojac Johansson, Kehrmann i Strobel postigao jedan manje.

Utakmicu s vrlo malim brojem pogodaka (37) između Hüttenberga i Frisch Auf Göppingena dobili su gosti rezultatom 19:18. Domaćini su držali inicijativu tijekom gotovo cijele utakmice, no Göppingen je povukao kad je bilo najpotrebnije i u zadnjih pet minuta pogocima Markeza i Pavela Horáka ipak opravdao status favorita protiv pretposljednjeg sastava Bundeslige. Po šest pogodaka na strani pobjednika odnosno poraženog postigli su Horák i Timm Schneider te bili najbolji strijelcei svojih momčadi.