Regionalna liga, 20. kolo, 10.03.2012, 18:00 h
Prešov 28:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe bez sreće u Slovačkoj

Ivana Strahija • nedjelja, 11.03.2012.

U Slovačku su Našičani krenuli s jasnom mišlju da nemaju baš ništa za izgubiti. Momčad Tatrana, protiv koje su u direktnom duelu Našičani eventualno mogli uhvatiti priključak gonjem domu tablice, bila je međutim bolja za dva gola.

TATRAN – NEXE 28:26 (14:12)

SEHA liga, 20. kolo

Gradska dvorana Prešov, gledatelja 1422
Suci: Gjoko Kolevski i Sašo Krkačev (obojica Makedonija)

TATRAN: Krupa (5 obrana), Mažar, Kopčo, Hrstka, Urban 1, Krok 2, Kristopans 10, Verkić (9 obrana), Radčenko 3, Kravčak, Kukrika, Čip 1, Guzy 2, Pejovič 1, Pekar, Antl 8
Trener: Đorđe Rašić

NEXE: Kozina 1, Mataija3, Eter 1, F. Lelić 6, Mrđenović 3, Barišić Jaman, Varvodić 3, Kedžo 1, Markotić, Slišković 4, Pivac, Obad 4, Kević, Velić, Šunjić (21 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Tatran 3/5 (Antl 2, Krok), Nexe 4/5 (F.Lelić 2, Mataija 2)
ISKLJUČENJA: Tatran 12 minuta (Kopčo, Pejovič, Kukrika, Krok, Mažar, Kristopans), Nexe 10 minuta (Kedžo, Kozina 2+2, Obad, Mrđenović)
CRVENI KARTON: Kopčo (Tatran) i Markotić (Nexe) u 11.minuti zbog međusobnog naguravanja

U prvom dijelu susreta Tatran je najviše zahvaljujući pogreškama rukometaša u redovima Nexea vodio i ostajao u vodstvu. Vratar Šunjić otvorio je ne jednu priliku suigračima za kontranapade, koji su ostajali neiskorišteni, pa se usprkos 11 obrana vratara ide na odmor s +2 za domaće (14:12).

U drugom dijelu utakmice stvari kreću na lošije po Našičane te u 34. minuti Tatran ima po prvi puta prednost od četiri pogotka (17:13.), koje postavlja Antl, a odmah poom pogađa i Radičenko za 18:13.

Ipak, uspjeli su se hrvatski rukometaši iskopati izr upe u koju su pali, prvo smanjuje Mrđenović, a zatim i Obad, dok Šunjić i dalje brani na visokoj razini. U 38. minuti je 19:16, a dvije minute kasnije Nexe opet zaostaje za pet golova, čim je Antl pojačan Krokom pronašao put do mreže.

Od Antla "štafetu"preuzima Kristopans, koji svaku gostujuću grešku pretvara u pogodak za domaće, a u zadnjih se pet minuta ulazi s 25:21. Pogađaju Varvodić pa Kozina, a Nexe je konačno na -2, na što se sjajni Šunjić nadovezuje svojom 21. obranom.

Napetiju završnicu teško je zamisliti kad Kedžo u 58. minuti pogađa za 26:25, no tada je isključen Mrđenović, a Tatranu dodijeljen, po mišljenju Našičana nepotrebni, sedmerac te se utakmica završava s 28:26 za domaće.

• Obrisan korisnik11.03.2012. u 12:21
    Nexe je dobar klub i vidi se napredak spram prošlih sezona a najbolji pokazatelj su utakmice protiv Magdeburga, nadam se da će ju sljedeće sezone imat više sreće pa da 2 Hrvatska kluba igraju F4!
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 06:41
    Baš puno imali za izgubiti i izgubili su - sve nade za polufinale...