Borac Banja Luka 32:22 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

Metaloplastika pala u Boriku

Igor Šestak • srijeda, 14.03.2012.

Samo dva dana nakon poraza od Tatrana, rukometaši Borca iz Banja Luke su odigrali novu utakmicu regionalne SEHA lige. U susretu 20. kola svladali su Metaloplastiku s uvjerljivih 32:22.

Iako ih na tablici dijele samo dva mjesta, Borac i Metaloplastika su nakon ove utakmice udaljeni čak 18 bodova, a kolika je razlika između šeste i osme momčadi regionalne lige pokazuje uvjerljiva pobjeda Banjalučana od deset pogodaka razlike.

U dvorani Borik gledatelji su mogli vidjeti dva posve različita poluvremena. Metaloplastika je u prvih 30 minuta igrala vrlo dobro, a na otvaranju utakmice su vodili s dva pogotka prednosti. Čitavo prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, a najveću prednost od četiri gola prednosti domaćima je donio Milan Đukić u 20. minuti utakmice.

Gosti iz Šapca nisu dopustili domaćima da pobjegnu na veću prednost i do odmora su se golovima Bogdana Medurića vratili na -2. Rezultat na odmoru bio je 16:14 za domaće.

Nakon dobrog prvog, gosti su posve pali u drugom poluvremenu. U 30 minuta postigli su samo osam pogodaka, a utakmica je prelomljena u korist domaćina već u prvoj polovici poluvremena kada su igrači Borca ostvarili prednost od sedam pogodaka. U posljednjih 15 minuta susreta domaći su mirno održavali veliku prednost dok gosti nisu imali rješenje za dobru igru suparničke obrane, a veliki doprinos ovoj pobjedi dao je i vratar Borca Bojan Ljubišić s 15 obrana.

Najefikasniji igrač utakmice bio je desni vanjski Borca Marko Panić sa šest pogodaka iz šest pokušaja koji je dodao i četiri asistencije, a vrlo dobar učinak ostvario je i srednji vanjski domaće momčadi Srđan Trivundža s pet pogodaka i šest asistencija. Najbolji pojedinci Metaloplastike bili su Vejin te Luka i Miloš Mitrović s pet postignutih pogodaka.