Lovćen Cetinje 31:22 Sutjeska Nikšić
Sutjeska Nikšić

Lovćenu crnogorski derbi

Igor Šestak • nedjelja, 11.03.2012.

U utakmici 20. kola regionalne SEHA lige Lovćen je u crnogorskom derbiju uvjerljivo svladao Sutjesku rezultatom 31:22.

Prvi susret ovih klubova u regionalnoj ligi završio je pobjedom Lovćena 26:20, a ovoga su puta Cetinjani bili još uvjerljiviji i slavili s devet pogodaka prednosti. Mogli su i uvjerljivije, budući da su 15 minuta prije kraja utakmice vodili s 15 pogodaka prednosti.

Susret crnogorskih klubova odlučen je već u prvih osam minuta nakon kojih su domaći imali pomalo nevjerojatnu prednost od 8:0, ali to ih nije zadovoljilo pa su do poluvremena povećali svoju prednost na +14. Rezultat na odmoru bio je 19:5.

Trener Lovćena Milošević pružio je u nastavku šansu mladim igračima koji su u prvoj polovici drugog poluvremena održavali prednost stečenu u prvom dijelu, a onda su u posljednjih 15 minuta ipak malo usporili ritam i omogućili gostima iz Nikšića da dođu na pristojnih devet golova zaostatka.

Najbolji pojedinci kod Lovćena bili su Igor Marković sa šest te Pejović i Radović s četiri pogotka, dok su goste predvodili Blagojević i Vučković s četiri postignuta pogotka.

Nakon 18 odigranih utakmica, Lovćen ima jednak broj pobjeda i poraza, bez ijednog neriješenog rezultata, te se nalazi na sedmom mjestu na tablici. Nikšićani su pretposljednji sa samo četiri osvojena boda u 17 odigranih utakmica.