Vardar Skoplje 26:21 Izviđač CO
Izviđač CO

Izviđač namučio Vardar

Igor Šestak • ponedjeljak, 12.03.2012.

Vardar iz Skopja i dalje je uvjerljiv u utakmicama regionalne SEHA lige. U utakmici 20. kola su na svom terenu nešto teže od očekivanog svladali Izviđač Mi grupu.

Iako gosti iz Ljubuškog imaju tek tri pobjede i jedan neriješeni ishod u 17 utakmica regionalne lige, protiv Vardara su prilično raspoloženi pa su trenutno vodeću momčad lige namučili po drugi put ove sezone. U studenom je Vardar u Ljubuškom slavio 28:27.

U Skopju su domaći dobro otvorili utakmicu te su kontrolirali igru i rezultat u prvih 30 minuta nakon kojih je na semaforu stajao rezultat 15:10. U nastavku je došlo do pada u igri Vardara i igrači Izviđača su to znali iskoristiti.

U 50. minuti utakmice stigli su na samo jedan gol zaostatka. Imali su gosti i napad za izjednačenje, ali ga nisu uspjeli realizirati već je Vardar iz kontre zabio za 21:19. Nakon još jednog nerealiziranog napada gostiju, domaći su se ponovno odvojili na +3. Igrači Izviđača nisu imali snage za još jedan rezultatski povratak te su u posljednjih deset minuta uspjeli postići samo dva pogotka. Utakmica je završila rezultatom 26:21.

Do 15. pobjede u 19 odigranih utakmica Vardar su vodili Dobrivoje Marković i Jan Sobol sa šest golova, dok je kod Izviđača najbolji bio Josip Ilić sa sedam pogodaka. Vardar sada ima tri boda više od Zagreb Croatia Osiguranja, ali Zagrepčani su odigrali dvije utakmice manje.