Regionalna liga, 21. kolo, 14.03.2012, 17:00 h
Bosna BH Telecom 25:39(14:21) RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebova krila sredila Bosnu

Iz Kutije šibica: Damir Žbulj, Zvonka Keliš • srijeda, 14.03.2012.

U sklopu 21. kola regionalne SEHA lige rukometaši CO Zagreba su, prema službenom zapisniku kao gosti, svladali Bosnu BH Telecom 39:25. Nisu Zagrebaši odigrali utakmicu punom snagom, ali razlika u kvaliteti bila je evidentna. Sarajevska ekipa borbenom igrom predstavila se u solidnom izdanju, ali hrvatskom prvaku nije mogla parirati.

Bosna BH Telecom - Croatia osiguranje Zagreb 25:39 (14:21)

Zagreb, Kutija šibica, gledatelja: 200

Suci: Jurinović / Mrvica

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (8 obrana), Pešić (5 obrana); Marić 5, Stepančić 2, Kopljar 4, Matulić 8, Špiler 2, Šebetić, Gojun 1, Štrlek 9, Horvat, J.Valčić 1, Vukić 7, T. Valčić, Balić, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

Bosna BH Telecom: Tatar (1 obrana), Efendić (7 obrana); Jusufović 1, Terza 3, Sabljaković, Zulfić 1, Velispahić 1, Alibegović 1, Burnazović, Demirović, Hrbat 6, Bračković 8, Duraković 1, Lingo 1, Dedajić 2
Trener: Zuhdija Korkarić

Sedmerci: CO Zagreb: 3/4 ; Bosna BH Telecom: 2/2

Isključenja: CO Zagreb: 2 min; Bosna BH Gas: 6 min

Raspored regionalne SEHA lige, koji je podložan promjenama, ali i zamjenama domaćinstava, donio nam je Bosnu BH Telecom u Kutiju šibica, iako se taj susret trebao igrati u Sarajevu. Ovosezonski protivnik CO Zagreba u Ligi prvaka tako je ipak još jednom stigao u Zagreb, premda se 'domaća' utakmica Zagrebaša protiv istog suparnika u ovom natjecanju igrala u Slavonskom Brodu. Situacija se od tada u ekipi Bosne drastično promijenila, s loše na goru, a Studenti iz Sarajeva vjerojatno čekaju da se ova financijski turbulentna godina za njih, gdje su ostali i bez prvog trenera Irfana Smajlagića i većine prvotimaca, čim prije završi.

CO Zagreb je u tjednu između dva dvoboja sa skopskim Metalurgom, u nedjelju su svladali u Varaždinu Červarov "B" sastav u regionalnoj SEHA ligi, dok ih nadolazeće nedjelje čeka u Skoplju prvi susret osmine finala Lige prvaka, gdje Lino sigurno više neće skrivati svoje karte. Susret s Bosnom poslužio je kao malo ozbiljniji trening, a najvažnije je da se nitko od Zagrebaša nije ozlijedio.

Trener Obrvan u susret je krenuo gotovo s najjačim sastavom, Šego je bio na vratima, Marić na crti, braća Valčić i Kopljar na vanjskim pozicijama, Vukić ne lijevom, dok je jedino kapetana Horvata na desnom mijenjao Matulić.

CO Zagreb je susret otvorio pogotkom Matulića, dok se za Bosnu u zapisnik prvi upisao Terza, pogotkom s crte. Nastavio je nominalno gostujući sastav preko krilnih pozicija i iz kontri stvarati prednost, do devete minute bilo je 6:2, a jedni strijelci bili su Vukić s dva te raspoloženi Matulić s četiri pogotka.

Umjesto da Zagrebaši već u početnoj fazi utakmice naprave osjetniju prednost, neozbiljnost u napadu te laganiji pristup u obrani uzrokovao je smanjenjem prednosti, a u 13. minuti je Bosna s dva uzastopna pogotka, pri rezultatu 8:6, natjerala Obrvana da pozove minutu odmora. U 15. minuti na parket je ušao i Ivano Balić, a do kraja poluvremena ipak je hrvatski prvak napravio sigurnu zalihu. Istaknuo se Vukić, koji je po potrebi u napadu igrao i kružnog napadača, sa šest postignutih pogodaka, dok ga je u stopu pratio i Matulić, s istim napadačkim učinkom. Na odmor se otišlo s +7, bilo je 21:14 za CO Zagreb.

U nastavku je na vratima Pešić zamijenio Šegu, dok je Obrvan priliku dao i ostalim igračima s klupe. Nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu, nakon kontre Štrleka, razlika se popela i na deset golova viška (17:27). Štrlek je u tim minutama nemilosrdno nastavio kažnjavati obranu Bosne te je s još dva pogotka u kratkom vremenu, svoj konto golova povećao na osam.

Razlika u kvaliteti napokon je došla do izražaja sredinom nastavka, odmakli su Zagrebaši i na +15, a dvoboj je završen s 14 pogodaka viška, rezultat se na semaforu zaustavio na 25:39.

Najbolji su kod CO Zagreba bili krilni igrači, Štrlek s devet, Matulić sa osam te Vukić sa sedam postignutih pogodaka. Marić je dodao pet, Kopljar četiri, dok se Šego u prvom poluvremenu istaknuo s osam obrana. Pešić je u nastavku skinuo pet lopti.

Zagrebaše u nedjelju očekuje važan susret u Skoplju, gdje u prvom susretu osmine finala Lige prvaka gostuju kod Metalurga.