Regionalna liga, 21. kolo, 17.03.2012, 17:00 h
Nexe Našice 28:23 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Nexeu dosta jedno poluvrijeme

Ivana Strahija • subota, 17.03.2012.

Nakon dva poraza Našičani su konačno u SEHA ligi upisali i pobjedu, a u Našicama je "pao" Borac. Prvo poluvrijeme utakmice Nexeu međutim neće ostati za pamćenje, dok su se u drugom domaći rukometaši uspjeli izvući iz problema.

Nexe – Borac m:tel 28:23 (12:15)

SEHA liga, 21.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 300
Suci: Peter Brunovsky i Vladimir Čanda (obojica Slovačka)

NEXE: Kozina, Mataija 2, Eter, F. Lelić 6, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Varvodić 1, Kedžo 2, Markotić 6, Slišković 4, Pivac (8 obrana), Obad 2, Kević 1, Velić 3, Šunjić (7 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

BORAC: Blažević (2 obrane), Sabljić 3, Panić 5, Tešić, Ljubišić (9 obrana), Stojanović 1, Mikić 1, Mandić 2, Haseljić, Šubara, Obradović, Trivundža 7, Ćelić, Đukić 4, Vranješ
Trener: Dragan Marković

SEDMERCI: Nexe 6/8 (F.Lelić 3, Markotić 2, Mataija), Borac -
ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Kedžo 2+2, Kozina, Markotić), Borac 14 minuta (Mandić 2+2, Sabljić, Panić, Šubara, Đukić, Vranješ)
CRVENI KARTON: Vranješ (Borac m:tel) 58. minuta, zbog grubog prekršaja

Utakmicu cepelinom sjajno otvara Đukić, desno krilo Borca, no nagovještaj dobre igre nije se ispunio. Kad je semafor stigao do 2:2 tu je i stao na iduće četiri minute, a domaći rukometaši redaju promašaj za promašajem. Ističu se, po tome, Markotić, Slišković i Obad, a po isteku suše golova, stvari kreću na bolje za Borac, dok su domaćini nastavili s greškama.

Raspucao se Trivundža, za kojeg Nexe nema rješenja, pa Borac dolazi do 5:8, a domaći imaju ukupno osam zapucanih šuteva. Dakako, Borcu su pomogla i domaća isključenja, po dvije minute su pauzirali Kedžo i Markotić. No, kad je potom, na 5:9, isključen Šubara, u prvi mah Markotić i Obad prihvaćaju priliku i smanjuju na 7:9, no potom je opet zakazala obrana, pa Sabljić zabija za 7:11.

Još jednom se Našičani približavaju egalu u 23. minuti, kad Velić pogađa za 10:11, nakon čega Šunjić upisuje svoju šestu obranu, no nakon toga Barišić Jaman griješi u napadu pa se lopte dočepao Đukanović i asistirao za Stojanovića i 10:12. Na odmor se ide s 12:15, nakon što je Markotić propustio realizirati sedmerac.

U drugom poluvremenu preporođeni Nexe, a očito je trener Kasim Kamenica ozbiljno porazgovarao sa svojim momcima tijekom odmora. Domaći su tako zaigrali mnogo bolje, zaigrali obranu 5-1 kako valja i spojili čak četiri gola za 16:15 u 35. minuti.

Iz toga se Borac više nije vratio u prednost te Nexe s protjecanjem minuta samo povećava svoju prednost do konačnih 28:23. Valja tek izdvojiti situaciju u 58. minuti, kad je Vranješ napravio prekršaj na Markotiću, za koji je zavrijedio direktni crveni karton.