Visoke pobjede Siscije i Spačve

Ivan Dominik • nedjelja, 11.03.2012.

U prve tri utakmice 23. kola Premijer lige slavile su domaće ekipe i to bez ikakvih problema. Siscia se odvojila od Poreča na vodećem mjestu lige s tri boda više, ali Poreč ima utakmicu manje. U Slavoniji je domaća Spačva deklasirala ''fenjeraša'' Međimurje, a Buzet je s nešto manjom razlikom, ali s jednakom sigurnošću nadvisio Dubravu. Preostala tri dvoboja za kompletiranje ovog kola igraju se u nedjelju navečer.

Spačva Vinkovci – Međimurje

Vinkovačka momčad je dočekala Čakovčane u susretu gdje bi iznenađenje bio svaki rezultat osim pobjede domaćina. Favorizirana Spačva je bolje ušla u sami susret te je izgradila vodstvo od četiri gola prednosti u nekoliko navrata. Međutim, uporna ekipa Međimurja se vraćala serijom pogodaka pa je nekoliko puta uspjela doći u rezultatski egal. Pri vodstvu domaćina od 15:11 u 19. minuti utakmice, igrači kluba iz Čakovca su napravili veliku seriju od pet zgoditaka te su u 27. minuti prvi put i poveli sa 16:15.

Punih osam minuta Spačva nije pogađala mrežu Međimurja, međutim u posljednje su tri minute prvog dijela postigli dva vezana gola pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Slavonaca 17:16. Efikasno prvo poluvrijeme ponovilo se i u drugih 30 minuta, ali ovog je puta Spačva imala glavnu ulogu. Domaći su se vrlo brzo odvojili na pet razlike, a do kraja susreta je njihova prednost samo rasla. Igra gostiju raspala se već do 40. minute ogleda pa je krajnji rezultat bio 39:28 u korist domaćina.

Krunoslav Pahanić bio je najbolji igrač Spačve s devet golova iz deset pokušaja, dok je stopostotni učinak i sedam zgoditaka ostvario Krešo Tomas. Martin Juzbašić je bio izvrstan na vratima Spačve s 22 obrane. Za Međimurje, koje je doputovalo u Vinkovce s deset igrača i dva vratara, Nino Kovačić je zabio najviše, čak sedam golova. Po običaju mu se pridodao Marko Petek sa šest zgoditaka, dok su vratari skupili 11 obrana, ali uz mizernih 22 posto.

Siscia – Karlovačka banka

Također visoku pobjedu od 11 golova razlike ostvarila je vodeća Siscia kod kuće protiv Karlovca. Domaći su sigurno krenuli po pobjedu otvorivši utakmicu s 3:0, a do 16. minute je prednost ekipe iz Moslavine porasla na ''plus šest''. Gosti nisu uspjeli od tada do kraja poluvremena doći u egal niti mu se približiti, a u posljednje dvije minute prvog dijela domaći zabijaju tri gola zaredom pa se na odmor otišlo s 23:15.

Velika prednost Siščana iz prvih 30 minuta manifestirala se lakšom igrom domaćih u nastavku. Raslo je vodstvo Siscije i do 12 razlike u drugom poluvremenu, no Karlovčani su uspijevali to smanjivati, ali se nikako nisu mogli približiti vodećoj momčadi prvenstva. Velikom igračkom i rezultatskom superiornošću Siscia je uz inicijativu na parketu na kraju pobijedila s visokih 38:27 te tako povećala prednost nad Porečom na tri boda.

Do 15. pobjede u sezoni vodili su klub iz Siska Tomislav Nuić s devet, Josip Crnić i Hrvoje Tojčić sa sedam golova, a Matija Bilušić je dodao 15 svojih obrana. Kod Karlovca koji je porazom ostao treća momčad lige, izdvojio se Bruno Kozina s osam golova iz isto toliko udaraca, a vratari su prikupili nedovoljnih 13 obrana.

Buzet – Dubrava

Do najteže pobjede u ove tri utakmice došla je momčad Buzeta, ali je i ona bila podosta uvjerljiva. Premda je Dubrava susret otvorila boljom igrom, osobito u obrani te je imala vodstvo koje je raslo i do tri razlike, Istrani su uspjeli okrenuti tijek dvoboja i rezultatsku prednost na svoju stranu. Serijom golova u posljednjih deset minuta prvog dijela su igrači Buzeta napravili lijepu prednost od 15:12 s kojom su otišli na zasluženu pauzu.

U drugom su dijelu domaći povećali svoju prednost i na osam golova razlike, igrali su bolje cijelo vrijeme, a Dubrava se tek u posljednjih desetak minuta utakmice uspjela vratiti na ''minus četiri''. Od tada se igralo gol za gol do kraja ogleda, a konačnih je 32:28 u posljednjem napadu postavio Davor Vukelić svojim drugim golom utakmice.

Kod domaćina je prednjačio Duško Ljubotina koji je zabio osam golova, a pomogao mu je Ivan Vrkljan pogodivši mrežu gostiju šest puta. Začudo, vratari Buzeta imali su zajedno samo pet obrana s tim da ih je sve skupio Igor Pavletić. Međutim, mizernih 15 posto obrana domaćih vratara nije iskoristila zagrebačka ekipa za koju je najviše zgoditaka zabio Tomislav Bešlić, njih osam. 11 obrana su imali gostujući golmani, ali ništa nije pomoglo Dubravi kako bi došla do pobjede i sedmog mjesta ljestvice.