2. HNL: "Burno" u Dalmaciji

Mišo Gulić • nedjelja, 11.03.2012.

Drugoligaši su stigli do 18. prvenstvenog kola, a dok su u Dalmaciji muku mučili s burom koja je skoro pa "otpuhala" igrače s terena, u Čakovcu su gledatelji vidjeli "uragan" i to u režiji gostiju iz Sigeta. Susret Radnika i Gorice završen je podjelom bodova, čime su zadovoljniji mogli biti gosti.

Imotski - Mosor 0:0

U Imotskom na stadionu Gospin dolac odigran je dalmatinski derbi u kojem je domaćin ugostio najugodnije iznenađenje jesenskog dijela prvenstva, žrnovnički Mosor.

Utakmica tijekom svih 90 minuta plesala na rubu regularnosti, jer je bura na momente puhala i orkanskom jakosti, što je naravno onemogućilo obje momčadi da prikažu nešto bolju igru iz koje bi se izrodilo i više prilika, ali i pokoji zgoditak.

Unatoč vremenskoj (ne)prilici, bilo je nekoliko prilika na svakoj strani, no izostala je konkretnija završnica pa je susret zaključen s početnih 0:0. S osvojenim bodom, obje momčadi i dalje su ostale izjednačene na tablici s po 29 osvojenih bodova, a zbog bolje gol razlike Mosor je ipak na petoj poziciji, dok su njihovi subotnji domaćini na šestoj.

Solin - HAŠK 1:0 (1:0)

Solin je na Igralištu uz Jadro došao do minimalne pobjede nad zagrebačkim HAŠK-om, a to im je druga pobjeda u nizu s kojom su napravili dobre temelje za nastavak prvenstva i borbu za očuvanje drugligaškog statusa.

Baš kao u Imotskom i Sinju, jaka bura ometala je igru uz rijeku Jadro, no ipak jedini gol, vrijedan tri boda, postignut je u 23. minuti i to od strane igrača koji broj 23 nosi i na leđima. Naime, oštar centaršut Jurića najbolje je u gužvi iskoristio natrčali Radovniković i tako donio slavlje domaćoj momčadi.

U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko poluprigoda, no bodovi su ostali u Solinu koji je tako protiv izravnih konkurenata u borbi za ostanak u istom rangu natjecanja došao do vrlo važne pobjede.

Međimurje - Hrvatski dragovoljac 0:3 (0:0)

Međimurje je i nakon 18. kola ostalo zacementirano na posljednjem mjestu drugoligaške konkurencije, a iako u Čakovcu nisu imali buru, u nastavku utakmice svjedočili su "uraganu" i to od strane gostiju iz Zagreba.

Prvi dio protekao je u blagoj dominaciji gostiju, no daleko od toga da ni Međimurci nisu imali svoje prigode. U drugom dijelu, pak, postojala je samo jedna momčad, ona gostujuća.

Naime, u rasponu od samo četiri minute, od 65. do 69., domaći su tri puta morali vaditi loptu iz svoje mreže. Prvi zgoditak postigao je Božić, da bi potom dva puta precizan bio Rašić i time stavio "točku na i" ove utakmice.

Radnik - Gorica 1:1 (0:0)

Susret Radnika i Gorice u Sesvetama na kraju je završen podjelom bodova, što je u konačnici zadovoljnijim učinilo goste koji se nalaze u komotnijoj situaciji od Sesvećana.

Iako u prvom dijelu nije bilo zgoditaka, obje momčadi prikazale su prilično dobru igru, s po nekoliko opasnih pokušaja. Već nakon četiri minute igre u nastavku, domaći su došli do vodstva, a za 1:0 pogodio je Barišić. Domaća obrana je odolijevala napadima gostiju sve do pred pet minuta prije kraja kada je konačnih 1:1 postavio Sikora.

Pogled na tablicu reći će da je remijem nastavljen poduži niz neporaženosti ovih momčadi, ali i da se Gorica nalazi na sedmoj poziciji s prikupljenih 27 bodova, za razliku od Radnika koji je 11. s 18 bodova na kontu.