Espanyol lako, Atletico prekinuo niz

Vedran Filipović • nedjelja, 11.03.2012.

Ranoposlijepodnevni termin španjolske nogometne lige donio je dvije pobjede domaćina. Atletico Madrid je svladao Granadu nakon što u posljednjih pet kola nije upisao maksimalan broj bodova, a Espanyol je predvođen Ucheom i Coutinhom "rastavio" momčad Vallecana.

Nakon 3:1 pobjede u Europskoj ligi protiv turskog Bešiktaša, Atletico Madrid osvojio je tri boda i u 27. kolu Primere, i to minimalnom pobjedom protiv Granade.

Čak pet kornera izveli su domaći u prvih 18 minuta, no pokušaji Godina i Salvija nisu pronašli željeni cilj. Gosti nisu igrali podređenu ulogu, prijetili su Abel i Uche, ali 38. minuta bila je odlučujuća.

Pokušaj Gabija obrana Granade je blokirala te odbila u korner. Prvi ubačaj nije bio precizan, no odbijena lopta vratila se do Gabija koji lijepo centrira na drugu vratnicu gdje Diego Godin spušta loptu glavom Mirandi koji atraktivno "buši" mrežu Cesara za vodstvo momčadi Diega Simeonea.

Početak drugog dijela pripao je gostima, no Henrique nije bio precizan, kao ni Falcao u 49. minuti. Utakmica je nakon toga ušla u mirne vode, domaći su uvođenjem Suareza i Peree zatvorili sve prilaze svojoj mreži, a posao im je dodatno olakšao Henrique svojim isključenjem u 83. minuti.

U sudačkoj nadoknadi tri boda je svojim pogotkom Atleticu osigurao Kolumbijac Falcao.

U drugoj utakmici koja se igrala u vrijeme primjerenije ručku Espanyol je bez problema s 5:1 svladao Rayo Vallecano. Sve je bilo jasno već nakon 22 minute, Kalu Uche pogodio je već u četvrtoj, a Coutinho, koji je na posudbi iz Intera, proslavio se dvaput u kratkom razdoblju.

Nepošteno bi bilo reći da se gosti nisu pokušali vratiti u igri, ali udarci Tamuda, Michua i Raula Brava nisu bili uspješni. Štoviše, kad su svi očekivali odmor, za 4:0 pogodio je Uche svojim drugim pogotkom.

Nastavak je bio čisto odrađivanje posla, Raul Tamudo je smanjio u 54. na asistenciju Joela, a konačnih 5:1 postavlja Uche svojim hat-trickom u 68. minuti.