Primera División, 27. kolo, 11.03.2012, 21:30 h
Osasuna
Osasuna 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Bojan Meštrović • ponedjeljak, 12.03.2012.

Nakon podviga na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda, igrači Athletic Bilbaa doputovali su u Pamplonu na susret protiv Osasune i u izjednačenoj utakmici doživjeli sedmi poraz u ovogodišnjoj Primeri.

Osasuna – Athletic Bilbao 2:1 (2:0)

Pamplona, stadion El Sadar
Sudac: Alfonso Alvarez Izquierdo

Strijelci: Iturraspe (ag) 9', Raul Garcia 31' / Llorente 55'

Vezane vijesti

Osasuna: Fernandez, Bertran, Sergio, Flano, Damia, Punal, Cejudo (od 84. Loe), Garcia, Lamah (od 89. Xavi), Nino (od 67. Onwu)

Athletic Bilbao: Iraizoz, Iraola, Amorebieta, San Jose, Aurtenetxe (od 46. Ander Herrera), Iturraspe (od 46. Llorente), De Marcos, Perez, Susaeta, Muniain, Toquero (od 61. Gomez)

Od samog početka utakmica je bila otvorena, a nakon što je Susaeta propustio dovesti goste u vodstvo, Bilbao je primio pogodak. Činilo se da je situacija u osmoj minuti potpuno bezazlena, ali je poslije domaćeg ubačaja Iturraspe nespretno reagirao i nesretno uspio svladati vlastitog vratara Iraizoza.

Gosti su se brzo oporavili od šoka, De Marcos je u 15. minuti pogodio stativu, a prilike za izjednačenje su propustili i Perez te Toquero. A zatim novi slobodnjak za Osasunu i novi gol. Prekid je izveo Punal i u srcu šesnaesterca pronašao Raula Garciu koji je glavom poentirao za 2:0.

Do poluvremena više nije bilo golova, a tada je Athleticov trener Bielsa u igru odlučio uvesti svog najboljeg strijelca Fernanda Llorentea. Španjolski reprezentativac mu se odužio nakon deset minuta igre sjajnim pogotkom s desetak metara iskosa, a bio mu je to 14. pogodak u prvenstvu.

Gosti su svim snagama krenuli po izjednačenje, ali do njega nisu uspjeli doći. Najbliži je bio Muniain u sudačkoj nadoknadi kada je pucao sa pet metara, no njegov udarac je vratar Fernandez obranio i osigurao svojoj momčadi tri boda. U posljednjim trenucima Onwu je mogao i povećati rezultat, ali Iraizoz je bio uspješniji od mladog napadača u situaciji jedan na jedan. Bilbao je sada sedmi s 37 bodova, a upravo ga je Osasuna preskočila te se nalazi na šestom mjestu s bodom više.

• Obrisan korisnik12.03.2012. u 12:38
    premda navijam za barcelonu vrlo, vrlo simpatiziram bilbao i stvarno im zelim to 4.mjesto kako bi ova momcad sigurno ostala na okupu bar jos jednu sezonu...u protivnom me ne cudilo da muniain krene put engleske ili martinez u barcelonu u nekom mega transferu...s druge strane, s bielsom i ovom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 10:38
    Šteta, baš šteta... ali ima još do kraja prvenstva! Nadam se da će biti unutar 4 iako će to biti teško jer se bore na tri fronte! Ali, ajmo, samo naprijed!
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 02:44
    steta, ali liga prvaka je jos uvijek realna opcija...levante tu nema sanse, ostaje jedino malaga kao ozbiljan konkurent