Primera División, 27. kolo, 10.03.2012, 22:00 h
Real Betis
Real Betis 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 10.03.2012.

U posljednjem subotnjem susretu 27. kola španjolskog prvenstva nogometaši Betisa su na svom Benito Villamarinu dočekali Real Madrid. U odličnoj utakmici s puno preokreta na kraju je ipak, na krilima Cristiana Ronalda, slavio gost iz Madrida.

BETIS - REAL MADRID 2:3 (1:1)

Sevilla, Stadion - Benito Villamarin
Sudac: Eduardo Iturralde Gonzalez
Strijelci: Molina 10', Montero 55' / Higuain 25', Ronaldo 52', 73'

Betis: Casto, Perez, Paulao, Dorado, Nelson, Iriney (od 74. Santa Cruz), Sevilla, Etxebarria, Molina (od 65. Pozuelo), Montero i Castro.

Vezane vijesti

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Pepe, Ramos, Arbeloa, Khedira, Alonso, Özil (od 88 Benzema), Kaka (od 75. Granero), Ronaldo i Higuain (od 78. Callejon).

Nakon dvije uzastopne pobjede nogometaši Betisa su u posljednja dva kola osvojili samo jedan bod te su se uoči susreta s Kraljevskim klubom nalazili na 12. mjestu prvenstvene ljestvice. S druge strane Jose Mourinho i njegovi igrači su u velikoj seriji od čak deset utakmica u kojima nisu izgubili niti bod.

Glavne teme uoči susreta bile su Mourinhova izjava da planira produljiti ugovor s Realom te pitanje može li Ronaldo zabiti i Betisu. Naime upravo je Betis jedina momčad Primere kojoj Portugalac još uvijek nije zabio pogodak.

Od samog početka susreta Real je krenuo s jasnom željom da što prije dođe do pogotka kojim bi umirio motiviranog domaćina, a prvi je zaprijetio Cristiano Ronaldo u četvrtoj minuti. Međutim iz prve prave prilike Betis je poveo. Ruben Castro se lijepo oslobodio svoga čuvara i poslužio Molinu koji je bez problema zabio za veliko slavlje domaćih navijača.

Mourinhov jubilej

Portugalski stručnjak Jose Mourinho je u susretu protiv Betisa po 100. put sjedio na trenerskoj klupi Kraljevskog kluba pri čemu je zabilježio 77 pobjeda, 13 neriješenih rezultata i samo deset poraza od čega su čak četiri bila protiv Barcelone.

Iako Real nakon primljenog pogotka nije djelovao previše dominantno u 25. minuti Özil je odličnom loptom izbacio Higuaina koji se sjurio prema domaćem vrataru i mirno zabio za 1:1. Već u idućem napadu iz daljine je pokušao i Kaka. Sve do 41. minute gledatelji nisu imali priliku vidjeti veću opasnost, a onda prvo Sevilla iz slobodnog udarca pogađa vratnicu da bi u iduća dva napada lijepe prilike za vodstvo Reala propustili Ronaldo i Higuain.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je počeo utakmicu, a zanimljivo je spomenuti da je zbog ozljede u svlačionici ostao glavni sudac Eduardo Iturralde Gonzalez kojeg je u drugih 45 minuta zamijenio Gorka Sagues.

Već početkom druge dionice Kraljevski je klub došao u vodstvo. Kaka je uputio dubinsku loptu prema Marcelu koji sretno pronalazi Ronalda, a najbolji igrač Reala postiže svoj 31. prvenstveni pogodak u sezoni. Međutim domaćini se ne žele predati i nakon kornera u 55. minuti i loše reakcije Arbeloe Montero je neobranjivo pogodio donji desni kut nemoćnog Casillasa za 2:2.

Odlična i otvorena utakmica se nastavila i dalje, a hrabri Betis preko Montera i Castra opet je zaprijetio gostima međutim Casillas oba puta spašava svoju mrežu. Prilike na obje strane su se smjenjivale jedna za drugom i gotovo svaki napad u drugom poluvremenu je završavao udarcem prema vratima. U 73 . minuti korner s desne strane je izveo Özil, Ramos je spustio loptu do Ronalda koji je silovito zabio za novo vodstvo Reala.

Novom pobjedom Real je svoj niz slavlja produljio na čak 11 utakmica i bar na neko vrijeme povećao prednost ispred Barcelone na velikih 13 bodova.

U idućem kolu Betis gostuje kod Rayo Vallecana dok će Real Madrid na Santiago Bernabeu dočekati Malagu.

• Obrisan korisnik16.03.2012. u 21:09
    Jaki ,argumentovani komentari svakako ....
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 20:44
    Vugi7: Sve si reko majstore. A, pola ih navija max 3-4 god. Više vole Real nego Barcu, pa moraju komentirati iapak im je Real prva ljubav nemogu bez njega, mene boli *ura* za Barcelonu, bilo prvi ili peti svejedno mi je, ne zamaram se njima, nebitni su. :DDD Real ove god gazi barcu u Lp i amen.
  • Vugi711.03.2012. u 19:08
    Ovo se ja pitam isto za vas u posljednje 3 sezone. Neću ni pričati o naslađivanju nakon osvojenih prvenstava ili derbija. Pojedinci imaju više komentara u Realovim temama u kojima samo vrijeđaju većinom bez ikakvih argumenata. Dan danas nećete priznati da je utakmica Chelsea-Barcelona najveća krađa... [više na forumu]
    Vugi7
  • The Phantom11.03.2012. u 16:16
    Por ke?
    The Phantom
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 16:11
    španjolsko prvenstvo se ne isplati više gledat, realu se jednostavno previše pomaže ove sezone, prvenstvo je definitivno izgubljeno... žalosno je kad ovako nešto gledate i onda provirite u komentare i vidite kako se svađaju 2,3 strane... s jedne strane prepotentni realovci koji nisu nimalo... [više na forumu]