Lyon
Lyon 2:1 Lille
Lille

Borna Rupnik • subota, 10.03.2012.

Lyon je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa pobijedio Lille, a Dejan Lovren, koji je napokon opet zaigrao, završio je na prijevremenom tuširanju...

Na Gerlandu je gostovao aktualni prvak Francuske, momčad Lillea, a domaći Lyon uspio je osvojiti tri boda kojima je dobio dodatno samopouzdanje u borbi za treće mjesto prvenstvenog poretka, koje unatoč porazu drži upravo - Lille.

Prva je prilika na utakmici pripala Lyonovom napadaču Lacazetteu, no Landreau je obranio, ali u 12. minuti više mu nije bilo spasa, nakon što je Lacazette glavom pospremio u mrežu ubačaj Daboa.

Vezane vijesti

Lilleov motor Hazard potom je propustio veliku priliku za poravnanje, a kazna za propust stigla je u 38. minuti, kada je Lisandro Lopez snažnim udarcem pogodio za 2:0.

No, Lille se ipak vratio još prije odlaska odmor. Pedretti je centrirao, a Chedjou matirao Llorisa.

U nastavku je Bastos zamalo povisio na 3:1, ali ga je zaustavila prečka, a na isti je način uzvratio i De Melo s druge strane terena.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je započeo u udarnoj postavi nakon duže stanke zbog ozljede, u 70. minuti dobio je drugi žuti karton zbog prekršaja na Hazardu te je morao napustiti teren. Lille je s igračem više tražio poravnanje, ali se Lyon uspio obraniti i sačuvati pobjedu te se tako vratiti pobjedama nakon gorkog okusa ispadanja iz Lige prvaka od APOEL-a.