Montpellier 3:0 Caen
Caen

Raspoloženi Montpellier potopio Caen

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 11.03.2012.

U posljednjoj utakmici 27. kola Ligue 1, Montpellier je na svom Stade de la Mosson potpuno nadigrao Caen i slavio rezultatom 3:0. Momčad Renea Girarda nakon ove pobjede smanjila je zaostatak za liderom PSG-om na jedan bod, a trećeplasiranom Lilleu odmakla se na +10.

Nakon prošlotjednog remija protiv Dijona, Girardovi nogometaši željeli su se pobjedom u dvoboju s Caenom primaknuti PSG-u na minimalan zaostatak. Ipak, prvu priliku propustili su gosti, kada je u devetoj minuti Frau pogodio prečku nakon dodavanja Nababa. Greda se tresla na drugoj strani deset minuta kasnije. Udarac Remyja Cabelle završio je u okviru Thebauxovih vratiju. Caenov vratar morao je u nekoliko navrata spašavati svoju momčad nakon pokušaja Cabelle i Ait-Fane te se na predah otišlo bez pogodaka.

Kako je započelo prvo poluvrijeme, nastavilo se i drugo. Čileanac Marco Estrada ponovno je pogodio gredu Caenovih vratiju u 50. minuti. No, samo minutu kasnije, obrana gostiju je kapitulirala. Henri Bedimo je ubacio loptu, a Olivier Giroud pokušao je atraktivnim udarcem svladati Thebauxa. Gostujući vratar samo je odbio loptu do Ait-Fane, koji ju sprema u mrežu za 1:0.

Nevjerojatan peh imao je Estrada ove večeri, u 64. minuti sjajno je izveo slobodan udarac koji ponovno završava na gredi Thebauxova gola. Caen je u cijelom dvoboju uputio samo dva udarca u okvir vratiju, dok je Montpellier čak 16 puta zaprijetio Caenovoj mreži. Nakon daljnjih promašaja Cabelle i Ait-Fane, sedam minuta prije kraja Montpellier je povećao svoje vodstvo. Do tada sigurni Caenov branič, Montaroup, nespretno prima loptu na vrhu svojeg šesnaesterca, a tamo je krade Camara i matira nemoćnog Thebauxa.

Ne bi to bila prava predstava za navijače na Stade de la Mossonu da se u listu strijelaca nije upisao najbolji napadač lige, Olivier Giroud. U posljednjoj minuti susreta, Yanga-Mbiwu u kaznenom prostoru srušio je Nabab, a svoj 17. prvenstveni pogodak postigao je Giroud silovitim udarcem s bijele točke za konačnih 3:0.

U sljedećem kolu, Montpellier će bodove u utrci za naslov tražiti kod utopljenika Nancyja, a Caen će nakon trećeg uzastopnog poraza imati težak zadatak na svom terenu protiv Paris Saint-Germaina.