PSG s desetoricom svladao Dijon

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 11.03.2012.

U dvije nedjeljne utakmice 27. kola Ligue 1, lider PSG je pogotkom u sudačkoj nadoknadi ostvario vrijednu pobjedu protiv Dijona, dok je Rennes na svom terenu podijelio bodove s Auxerreom.

Carlo Ancelotti i njegova momčad stigli su na Stade Gaston Gerard nakon prošlotjedne pobjede protiv Ajaccia i željeli nastaviti uspješan niz. Dijon je na svom terenu vrlo neugodan protivnik, a najbolje je na svojoj koži to u posljednjem kolu osjetila momčad Montpelliera, koja je izvukla bod u posljednjim trenucima susreta.

U prvom dijelu, Parižani su više prijetili preko opasnih Meneza i Pastorea, ali domaći su se uspješno branili. Dijon nije ozbiljnije ugrozio Sirigua, no u 41. minuti gostujući sastav je oslabljen. Dijonov Bautheac je prihvatio loptu na sredini terena, gdje ga je oštrim startom nepotrebno srušio Sissoko, a sudac bez oklijevanja pokazao crveni karton veznjaku PSG-a.

Unatoč brojčanoj nadmoći Dijona, gosti su došli u vodstvo u četvrtoj minuti drugog poluvremena. Hoarau je u kaznenom prostoru sjajno nadmudrio svog čuvara i dodao u sredinu za Tienea, koji iz blizine pogađa za prednost gostiju. Dijonov najbolji strijelac, Brice Jovial, nije iskoristio proigravanje Corgneta u 67. minuti. Napadač domaćih ostao je sam ispred Sirigua, ali u posljednji čas uklizao je Sakho.

Ipak, 14 minuta prije kraja Dijon je uspio izjednačiti rezultat. Nakon jednog perioda pritiska domaćih, korner s desne strane pronašao je Corgneta, koji glavom prebacuje loptu na drugu vratnicu, a ondje je glavom pogađa Paulle za 1:1. Dijon je nakon izjednačenja tražio pobjedu, i u 86. minuti gotovo preokrenuo rezultat preko Konea, ali je njegov udarac sa sedam metara otišao previsoko.

U prvoj minuti sudačke nadoknade uslijedio je šok za domaćine. Dijonov korner izbacila je gostujuća obrana, a Menez je poveo silovitu kontru i poslao loptu za Kevina Gameira, koji šalje loptu ispod nemoćnog Reyneta za vrijednu pobjedu PSG-a. Ostalo je 2:1 za goste, što je značilo da će i nakon ovog kola Parižani ostati vodeći na prvenstvenoj ljestvici.

Auxerre je utakmicu u Rennesu započeo s neočekivanog posljednjeg mjesta Ligue 1, i pogotkom Dennisa Oliecha poveo već u 10. minuti susreta. Turčin Erdinc u 12. minuti bio je zamalo neprecizan u pokušaju da izjednači rezultat. Rennes je bio bolja momčad u prvom dijelu i prijetio preko Fereta i Pitroipe, ali bez rezultata. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 1:0.

Frederic Antonetti u drugom dijelu zamijenio je Fereta, poslavši u igru Yacinea Brahimija, što se pokazalo odličnim potezom. Mladi je napadač nakon samo 10 minuta na terenu na dodavanje Jonathana Pitroipe dalekometnim udarcem pogodio za izjednačujući pogodak Rennesa u 66. minuti. Rennes je do kraja utakmice uputio čak osam udaraca na vrata Auxerrea, ali ostalo je 1:1. Auxerre je iz svog jedinog udarca u okvir gola poentirao te osvojio vrijedan bod u borbi za opstanak.