Ajaccio
Ajaccio 1:0 Marseille
Marseille

Lovro Štrbinić • petak, 09.03.2012.

Marseille je u razmaku od tri dana odigrao dvije gostujuće prvenstvene utakmice i upisao dva poraza. Posljednji je stigao kod Ajaccija u sklopu 27. kola Le Championnata, a domaćini su ovaj put slavili pogotkom Andrea krajem susreta.

Nogometaši pod vodstvom Didiera Deschampsa odradili su drugu utakmicu na gostovanju u samo tri dana. Nakon što su u utorak poraženi od Eviana, na Korzici su odmjerili snage s Ajaccijom uoči važnog uzvratnog susreta osmine finala Lige prvaka.

Na stadionu Francois-Coty tražili su pozitivan rezultat uoči susreta s Interom, koji bi donio bitne bodove u borbi za Europu sljedeće sezone, ali i samopouzdanje u svlačionici. Međutim, domaćini su imali drugačije planove u situaciji kad se grčevito bore za ostanak.

U početnim minutama susreta Marseille je više prijetio, ali do kraja prvog dijela nekoliko puta su zaprijetili i domaći igrači. Na predah se tako otišlo bez postignutih pogodaka.

U drugom dijelu su mreže također mirovale, ali samo do samog smiraja dvoboja. U 89. minuti je Johan Cavalli pronašao Benjamina Andrea, koji zabija za 1:0 domaćina i veliko slavlje navijača Ajaccija.

Igrači kluba s Velodromea upisali su drugi prvenstveni poraz ovog tjedna i pozicije koje osiguravaju nastup u europskim natjecanjima sve su im dalje. S druge strane, Ajaccio je s ova tri boda odmakao od zone najugroženijih sastava.

• Obrisan korisnik10.03.2012. u 00:46
    Marseille i Inter, dvije najgore momčadi u ligi prvaka. U dvoboju užasa će čak netko i proći među osam najboljih XD Mislim da će se lijepo istrošit na ljeto...