Malaga preuzela četvrtu poziciju

Ante Dubravac • subota, 10.03.2012.

U prvim susretima 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Malaga je s minimalnom pobjedom protiv Levantea došla do četvrte pozicije. Očekivana tri boda upisali su nogometaši Real Sociedada protiva Real Zaragoze dok je Sporting slavljem protiv Seville prekinuo crni niz.

Susret između Sportinga i Seville počeo je velikom prilikom za domaću momčad kada je David Barral iskoristio grešku gostujuće obrane, krenuo sam prema vrataru Palopu koji je ipak zaustavio njegov udarac s ruba šesnaesterca. Pritisak domaćina se nastavio pet minuta kasnije kada svoj udarac iz daljine iskušava Adrian Colunga.

Prva prilika za goste skoro je urodila vodstvom. Iz blizine, potpuno neometan glavom je pokušao Perotti, ali njegov udarac je zaustavila stativa. Kada se činilo da gosti preuzimaju kontrolu nad utakmicom Sporting je došao do vodstva. Castro je primio jednu loptu u dosta teškoj situaciji međutim iz okreta je pogodio nebranjeni dio gostujuće mreže za 1:0.

Veliku priliku za izjednačenje gosti su imali u 54. minuti kada je nakon loše reakcije domaćeg vratara lopta došla do Ivana Rakitića koji ju prima na 11 metara, ali njegov udarac odlazi pokraj lijeve stative. U 74. minuti dvostruka izmjena na susretu. Utakmicu je za Sevillu napustio Rakitić dok je domaći trener priliku odlučio dati Mati Biliću koji je u 87. minuti sa samo šest metara promašio veliku priliku za udvostručenje vodstva. Ovom pobjedom Sporting je napokon prekinuo lošu seriju od čak sedam susreta u kojima nije osvojio više od jednog boda.

Nakon što su u prošlom kolu poraženi na gostovanju kod Athletic Bilbaa rezultatom 2:0, nogometaši Real Sociedada su na svom stadionu bez većih problema savladali posljednjeplasiranu momčad lige Real Zaragozu.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga domaćini su svoju dominaciju kapitalizirali već u 19. minuti kada je za vodstvo pogodio Imanol Agirretxe. Dok se gosti još nisu najbolje snašli novi napad domaćina i novi pogodak. Strijela za 2:0 bio je Carlos Vela koji se u redovima Real Sociedada do ljeta nalazi na posudbi iz Arsenala, ali prema njegovim riječima ne bi imao ništa protiv da ostane i iduće sezone. Puno bolju igru domaćini su još jednom okrunili prije odlaska na odmor kada je u 40. minuti svoj drugi pogodak postigao Agirretxe za sigurnih 3:0.

U nastavku susreta Real Sociedad je, zadovoljan s rezultatom, primirio igru i mirno kontroliralo susret, a posao im je dodatno olakšao Lanzaro koji je u 84. minuti zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton. Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović još jednom nije ulazio u igru te je cijeli susret proveo na klupi za pričuvne igrače.

U izravnom dvoboju za četvrtu poziciju nogometaši Malage su na stadionu La Rosaleda dočekali Levante i slavili s minimalnih 1:0. Uoči utakmice Levante je imao jedan bod više, a u susret su obje momčadi ušle na krilima dobrih igara i pobjeda u posljednja dva prvenstvena kola.

Unatoč potpunoj dominaciji i puno većem posjedu lopte u prvih 45 minuta domaćini nikako nisu uspijevali probiti čvrstu obranu gostiju pa se na odmor otišlo bez pogodaka s rezultatom 0:0.

Ono što im nije uspjelo u prvom poluvremenu igrači Malage su napravili početkom drugog dijela. U 51. minuti Joaquin je ubacio loptu s lijeve strane, u skoku je najbolje reagirao Rondon koji je postigao svoj sedmi prvenstveni pogodak za vodstvo domaćina. Do kraja susreta gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti dok su domaćini pokušavali preko Rondona i Fernandeza, ali bez rezultatske promijene.