Primera División, 27. kolo, 12.03.2012, 21:00 h
Villarreal
Villarreal 1:2 Getafe
Getafe

Ante Dubravac • ponedjeljak, 12.03.2012.

U posljednjem susretu 27. kola španjolskog prvenstva nogometaši Villarreala na svom su stadionu dočekali momčad Getafea. Gosti su došli do vrijedne pobjede s kojom su se odvojili od opasne zone.

VILLARREAL - GETAFE 1:2 (1:1)

Villarreal, Stadion - El Madrigal
Sudac: Pedro Jesús Pérez Montero
Strijelci: Nilmar 45' / Miku 6', Barrada 72'

Villarreal: Lopez, Jaume, Zapata, Rodriguez (od 62. Ruben), Angel, Bruno, Senna, Cani, Camunas (od 87. Gonzalo), Valero i Nilmar.

Getafe: Moya, Mane, Alexis, Diaz, Valera, Lacen, Michel, Castro, Barrada, Leon (od 72. Casquero) i Miku (od 68. Guiza).

Uoči susreta nogometaši Villarreala su se nalazili na 17. poziciji sa samo tri boda više od zone ispadanja, a osim lošeg bodovnog stanja zabrinjavala je i činjenica da su u posljednja tri susreta osvojili samo jedan bod. S druge strane Getafe je imao dva boda više, ali je iza njih bila katastrofalna serija od čak pet susreta u kojima nisu upisali pobjedu.

Dok se gledatelji na stadionu El Madrigal nisu svi ni smjestili na svoja mjesta gosti su došli do vodstva. Diego Castro je proigrao Mikua koji zabija za početnu prednost Getafea. Nakon uvodnog šoka domaćini su preuzeli terensku inicijativu i već u 18. minuti imali veliku priliku za izjednačenje, međutim Borja Valero nije realizirao najstrožu kaznu.

I kada su svi očekivali posljednji sudački zvižduk u prvom poluvremenu domaćini su ipak došli do pogotka. Pedro Jesús Pérez Montero je još jednom pokazao na bijelu točku, odgovornost je ovoga puta preuzeo Nilmar i izjednačio na 1:1.

U nastavku susreta dva puta prijeti Miku, a posebno je dobra bila prilika u 60. minuti kada se sam našao na nekoliko metara od gola, ali je domaći vratar odlično reagirao i spriječio novo vodstvo gostiju. Bolju igru nogometaši Getafea su okrunili u 72. minuti. Castro je u šesnaestercu odlično proigrao Michela koji je loptu proslijedio do Barrade, a on je iz blizine zabio za 2:1.

Do kraja susreta domaćini su pokušali doći do izjednačenja, ali gostujuća obrana je bez većih problema izdržala sve napade pa je Getafe zasluženo došao do vrijedna tri boda.

U idućem kolu Žuta podmornica ide na gostovanje kod Levantea dok će Getafe dočekati momčad Real Sociedada.

• kojenajbolji12.03.2012. u 22:56
    Ma tak im treba...da barem ispali s lige...da ovaj idiot Cani nije tak sebican,mogao je Villareal povesti 2:1...jadni su!!!