Poraz Olimpije u Vršcu

Igor Šestak • srijeda, 14.03.2012.

U pretposljednjem kolu regionalne ABA lige Union Olimpija je poražena u Vršcu od pretposljednje momčadi na tablici, ali je zadržala šesto mjesto ispred Cibone i Radničkog, klubova koji su u utorak poraženi od Zagreba i Krke.

Uoči utakmice iz Olimpije su najavljivali ozbiljan pristup ovoj utakmici jer im je važno završiti sezonu na što višoj poziciji i osvojiti što više bodova za nastup u europskim natjecanjima iduće sezone. Ipak, mlada momčad Hemofarma uspjela je nadoknaditi zaostatak od 12 poena iz druge četvrtine i pobijediti favorite iz Ljubljane.

Prva četvrtina pripala je gostima iz Ljubljane 28:22. Nakon izjednačenog otvaranja Union Olimpija se počela odvajati u šestoj minuti susreta, a najveća prednost u prvom periodu igre iznosila je osam poena. Drugu četvrtinu gosti otvaraju tricom Jagodnika, a u 13. minuti polaganjem Rothbarta stižu do +12.

Nakon dužeg perioda bez ubačaja kreće serija domaćina. U nešto više od dvije minute Hemofarm se serijom 11:2 približio na samo tri poena zaostatka, a tricom Otaševića poveo je 43:40 u posljednjim trenucima prije odlaska na veliki odmor.

U prvim minutama nastavka momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a do prve značajnije prednosti stigli su domaći u 28. minuti pri rezultatu 55:48. U posljednju četvrtinu ušlo se s vodstvom Hemofarma 59:54.

S dvije uzastopne trice Mladena Jeremića Hemofarm je u 32. minuti stigao do vodstva od deset poena, ali nije uspio prelomiti utakmicu jer je Olimpija zadržala priključak ubačajima Jeretina i Thompsona. U posljednje dvije minute Hemofarm je ušao s +9 i uspio zadržati prednost za tek sedmu ovosezonsku pobjedu. Olimpija se u posljednjoj minuti opasno približila ubačajima Mitchella, ali se novi preokret nije dogodio i domaći su slavili 78:75.

Momčad Hemofarma imala je odličan šut za dva poena (20/29), a precizni su bili i s linije slobodnih bacanja (23/29). Najbolji pojedinac domaćih bio je Jeremić s 21 poenom uz četiri trice. 15 poena i sedam skokova za Hemofarm je dodao Pantić, a Gagić je postigao 13 poena.

Gosti su imali tek jednog dvoznamenkastog strijelca u početnoj petorci, Jagodnika s 11 poena, a najbolji strijelac bio je Dašić s 15. Igrači Olimpije uputili su čak 26 šuteva za tri poena, ali su pogodili tek osam.

U posljednjem kolu ABA lige Olimpija dočekuje sigurnog putnika na završni turnir, podgoričku Budućnost, a Hemofarm gostuje u Zagrebu kod Cedevite.

• Obrisan korisnik14.03.2012. u 23:50
    Hvala Hemofarmu, ovim porazom Olimpija je zapečatila Širokom 5. mjesto i Eurocup!