Cedevita lako protiv Hemofarma

Iz Doma sportova:Edvard Burić • subota, 17.03.2012.

Cedevita je pobjedom nad Hemofarmom osigurala drugo mjesto uoči Final Foura regionalne košarkaške lige i na svoj konto upisala još 35 bodova u borbi za Euroligu. Zagrepčani su slavili 80:64.

Momčad Dražena Anzulovića lako se obračunala s Hemofarmom i završila ABA ligu s omjerom 19-7. Zagrepčani su u potpunosti kontrolirali utakmicu i bez ikakvih problema slavili.

Nakon prvih deset minuta Cedevita je vodila 23:10, a kada je Hemofarm ostao bez koša u prve više od četiri i pol minute druge četvrtine, pritom primivši 12 poena, susret je bio praktički riješen (35:10). Šutalo tricom prekida seriju domaćeg sastava za 35:13, a gosti do poluvremena malo smanjuju razliku. Na veliki odmor otišlo se s 43:24 za Cedevitu.

7-1 protiv Srba

Cedevita je ove sezone upisala sedam pobjeda protiv klubova iz Srbije, pritom izgubivši samo jednu utakmicu, onu u prošlom kolu kod Partizana. Podsjetimo, dva puta su padali Radnički, Crvena zvezda i Hemofarm. Partizan je lakoćom poražen u Domu sportova (75:57), ali je zato slavio u svojoj dvorani 67:63. Da je bilo malo više sreće, moglo je biti perfektnih 8-0. Ipak, Cedevita će priliku da dođe do osme pobjede protiv klubova iz Srbije i druge nad Partizanom imati u Tel Avivu u polufinalu ABA lige.

Zagrepčani su većim dijelom utakmice igrali vrlo raznovrsno i atraktivno, pritom povećavali razliku i razigravali momčad. Iako bez Vukušića i Princa, Cedevita je i večeras imala veliku širinu, a na parket je Anzulović slao čak 11 igrača. Četiri i pol minute upisao je i mladi Jakov Mustapić, a jedini koji nije bio na parketu je Martin Junaković.

Cedevita je drugo poluvrijeme odrađivala bez velike energetske potrošnje, Anzulović je malo izmiješao postavu, što su gosti iskoristili za smanjenje razlike i hvatanje "pristojnog" poraza.

Nakon 30 minuta igre bilo je visokih 65:39. Cedevita je i posljednju četvrtinu otvorila tricom (68:39), a onda je stala čekajući da utakmica završi. Hemofarm je to osjetio i počeo "nagrizati" razliku. Serijom 21:4 došli su do 72:60, primakli se i na 74:63, ali šanse za preokret nisu imali.

Cedevita je podigla nivo igre i mirno privela utakmicu kraju. Zagrepčani su slavili 80:64 i osigurali drugo mjesto uoči Final Foura, odmah iza Maccabija.

Domaći sastav do pobjede su vodili Miro Bilan sa 17 koševa i deset skokova, Opačak je dodao 16 poena, a dobar je bio i Bagarić s 14 koševa. Kod gostiju iz Vršca bolji od ostalih bili su Šutalo s 21 košem (4/4 za dva, 4/5 za tri) i Jeremić s 18 poena i pet upisanih skokova.