Partizanu primat u Beogradu

Lovro Štrbinić • nedjelja, 18.03.2012.

Košarkaši Partizana upisali su drugu ovosezonsku pobjedu nad gradskim rivalima u sklopu regionalne ABA lige. U sklopu posljednjeg 26. kola slavili su rezultatom 84 :69, ponajviše zahvaljujući raspoloženima Jamesu i Mačvanu...

U posljednjem kolu ABA lige na rasporedu je bio beogradski derbi između Crvene zvezde i Partizana. Košarkaški ogled koji je poslužio kao uvertira za nadolazeći nogometni Večiti derbi nudio je uglavnom bitku za prestiž jer obje ekipe nisu imale posebnih rezultatskih imperativa.

Početkom susreta igralo se tako uglavnom u egalu, crveno-beli uspijevali su hvatati prednost rivala i većinu prvog dijela favorizirani gosti se nisu mogli odvojiti. U nekoliko navrata otišli su na šest ili sedam razlike, ali više od toga nije išlo.

Na odmor se otišlo s rezultatom 34:29 u korist Partizana, što je sugeriralo zanimljiv nastavak obračuna. Treća četvrtina donijela je isto odstojanje među momčadima, sve do sredine tog perioda. Tada serijom 11:1 crno-beli odlaze na dotad najvećih +13, odnosno utakmica biva prelomljena.

Do kraja su domaćini u nekoliko navrata uspjeli doći do jednoznamenkastog zaostatka, a najbliže povratku u dvoboj bili su četiri minute prije kraja kad je Thomas zabio za 63:70. Ipak, trice Davona Jamesa i Mačvana na drugoj strani brzo su odvele utakmicu u mirnu vode, a s istekom 40. minute na semaforu je pisalo 84:69 u korist Partizana.

Kod pobjednika su se istaknuli Davon James s 20 poena i četiri asistencije te Milan Mačvan s 18 poena, 14 skokova i četiri asistencije. Za Crvenu zvezdu je dvoje igrača zabilo dvoznamenkast broj poena. Thomas se zaustavio na 16, dok je Bojan Popović zabio deset poena.