Neretvanac na minus jedan

Vedran Filipović • ponedjeljak, 19.03.2012.

Raštane su remijem 2:2 na svom terenu ostale na vodećoj poziciji 3. HNL Jug, no Neretvanac se pobjedom nad momčadi Omiša vratio na jedan bod zaostatka.

Pločanski Jadran nije se dobro proveo na gostovanju u Benkovcu kod Velebita. Domaći su pogotkom Bilavera već u prvoj minuti osigurali tri boda.

Još je gore prošla Dinara protiv u Klisu protiv Uskoka koji je slavio s uvjerljivih 3:0. Buljubašić je načeo gostujuću mrežu, a pobjedu su u nastavku potvrdili Glavina u 59. te Aničić deset minuta kasnije.

Lider je pred svojim navijačima posrnuo, osvojio samo bod te propustio pobjeći pratiteljima. Dva puta su domaći vodili, no oba puta su se gosti vratili na rezultatski egal. Na kraju prvog poluvremena Raštane je u vodstvo doveo Tičak, no Rajčić je obradovao Zagoru s izjednačujućim pogotkom. Za 2:1 je pogodio Čirjak dok je konačan rezultat osigurao Alfirević s bijele točke u 81. minuti susreta.

Nakon tri utakmice bez pobjede, biogradski Primorac prekinuo je loš niz protiv GOŠK-a pred svojim navijačima. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, i to u pravilnim razmacima od deset minuta. Prvo je zabio Marković u 68., pa Moravčić u 78. da bi priču zaključio Vulin.

U Metkoviću su snage odmjerili Neretva i Hrvace, a minimalno slavlje potpisali su domaćini koji su u vodstvo došli preko Milinkovića u 59. minuti. Nešto kasnije za 2:0 je precizan Kozina, a utješni pogodak za goste postigao je Sablić u sudačkoj nadoknadi.

Makarski Zmaj koji i dalje drži fenjer 3. HNL Jug kod kuće je nadmašio Konavljanin pogotkom Gojaka u 73. minuti.

Minimalnim slavljem nad Omišem Neretvanac se vratio na samo bod do Raštana. Domaći junak postao je Mate Zonjić koji je u 82. minuti otključao gostujuću bravu.

Drugi Zmaj, onaj iz Blata, slavio je protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca s 2:1. Pogodak Gugića u 80. minuti osigurao im je tri boda nakon gola Rafaela te izjednačenja Jurasa.

Val i Primorac iz Stobreča odigrali su susret bez pogodaka.