Barcelona teško do drugog slavlja

Ante Dubravac • četvrtak, 22.03.2012.

U drugom susretu četvrtfinalne serije Eurolige košarkaši Barcelone još su jednom dočekali momčad Uniksa. U neizvjesnoj završnici više koncentracije imali su domaćini koji su novom pobjedom došli na prag polufinala.

Nakon što su prije dva dana, uz manje probleme u samoj završnici susreta, košarkaši Barcelone savladali Uniks i time došli do početnog vodstva istu stvar su učinili i u drugom susretu. Novom pobjedom Barcelona je došla na korak do plasmana u polufinale za što joj treba još samo jedna pobjeda.

Vrlo slično kao i u prvom susretu domaćini su agresivnom obranom otvorili i drugu utakmicu te na krilima Erazema Lorbeka nakon nešto više od četiri minute igre došli do prednosti od 11:2 te prisilili gostujućeg trenera da pozove time-out. U nastavku se gosti vraćaju u utakmicu pa prva četvrtina završava s vodstvom domaćina od 17:13.

Vezane vijesti

Drugu dionicu gosti otvaraju serijom tricama Vereemenka i Nachbara te uz dva poena Greera dolaze do vodstva 21:17. Polovicom četvrtine, nakon što je Navarro uspješno realizirao dva slobodna bacanja Barcelona se opet vraća u minimalno vodstvo koje na 26:23 povećava Lorbek. Međutim raspoloženi Nachbar, koji je u prvih 20 minuta postigao 14 poena uz samo jedan promašeni šut, uspijeva održati minimalan zaostatak svoje momčadi pa se na odmor odlazi s vodstvom Barcelone 33:30.

I početak drugog poluvremena protekao je u vrlo sličnoj igri kao i prvi dio. Domaćini su stalno imali prednost, ali im Uniks nikako nije dopuštao da se odvoje na značajniju razliku. Ipak nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini mini serijom 6:0 Barcelona odlazi na 48:39, ali uporni gosti opet uspijevaju smanjiti svoj zaostatak pa se u odlučujućih deset minuta ušlo s rezultatom 51:48.

Neizvjesnu završnicu nagovijestio je Nathan Jawai koji nakon nešto više od dvije minute dovodi Uniks u vodstvo 54:53, ali već u idućem napadu tricom odgovara Wallace. U posljednje dvije minute susreta domaćini ulaze s prednošću 61:59 i napadom koji Lorbek ne uspijeva realizirati, pa Jawai izjednačava na 61:61. 48 sekundi prije kraja s linije slobodnih bacanja je siguran Kosta Perović, a gosti u napadu gube loptu nakon čega rade prekršaj što koristi Huertas koji pogađa jedno slobodno bacanje za 64:61. S druge strane dva puta je siguran Domercant, a istom mjerom uzvraća i Mickael koji postavlja konačnih 66:63.

U redovima pobjednika prvo ime je bio Navarro s 18 poena dok je goste predvodio odlični Jawai koji je postigao 21 poen čemu je pridodao i deset skokova.

Treći, a možda i posljednji, dvoboj ovih suparnika igrat će se u Kazanu u utorak, 27. ožujka.