Josip Tolić • petak, 23.03.2012.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici košarkaške Eurolige Maccabi iz Tel Aviva ubilježio je tijesnu pobjedu na gostovanju u Ateni kod Panathinaikosa 94:92 i tako izjednačio seriju na 1:1.

Domaćini su imali rezultatsku prednost u prvom poluvremenu te su vodili nakon prve (24:20) i druge četvrtine (43:41), no izraelski je sastav u nastavku doveo utakmicu u egal.

13 sekundi prije kraja Kostas Kaimakoglou dvama uspješnim slobodnim bacanjima za domaćine poravnao je rezultat na 83:83 i odveo utakmicu u dodano vrijeme. Keith Langford bio je čovjek odluke za Maccabi zahvaljujući preciznim slobodnim bacanjima za 11:9 u produžetku iako su Grci imali šanse produžiti utakmicu za još pet minuta.

Vezane vijesti

Najefikasniji u redovima gostiju bili su Langford sa 17 i David Blu sa 16 koševa, dok je najraspoloženiji u domaćim redovima bio Kaimakoglou s 20 koševa, a Mike Batiste dodao je 16 poena i devet skokova.

Sljedeća dva četvrtfinalna ogleda igraju se u Tel Avivu 27. i 29. ožujka, a eventualni peti početkom travnja.