Mišo Gulić • petak, 23.03.2012.

CSKA je i u drugoj četvrtfinalnoj utakmici bez većih problema svladao španjolski Gescrap Bilbao te tako došao na korak od prolaska u daljnju fazu ovogodišnje Eurolige. Marko Banić je za goste na parketu proveo 23 minute i za to vrijeme stigao upisati osam koševa .

Očekivano, španjolski Bilbao niti u drugoj utakmici četvrtfinalne serije nije pružio veći otpor moskovskom CSKA, koji je nakon "zagrijavanja" u prve tri četvrtine, ubacio u brzinu više te bez ikakvih problema došao do uvjerljive pobjede.

Kao što je to bio slučaj i u utakmici odigranoj prije dva dvana, bolje otvaranje imali su domaći te nakon četiri minute igre došli do 13:5, a nedugo potom bilo je i 16:8, no za razliku od prve utakmice ovaj put gosti iz Španjolske nisu imali spreman odgovor pa je taj period igre završen s njihovom prednošću od 26:15.

Ipak, kad već nije išlo u prvoj, gosti su sve svoje kvalitete pokazali na otvaranju druge kada su odličnom obranom zaustavili domaće napade, dok je u napadu proradio Blums pa su došli na zaostatak od pet koševa (23:28). Do kraja četvrtine raspucali su se Hrjapa i Kiriljenko s jedne te Blums i Jackson s druge strane, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 41:36 u korist domaće momčadi.

Gosti su se u većem dijelu treće četvrtine vrlo dobro držali i nisu dozvoljavali Moskovljanima da zarana prelome utakmicu, a prvi pokušaj bijega, pri rezultatu 58:46, zaustavio je Lopez s dvije vezane trice pa je pred završnih deset minuta rezultat glasio 58:52.

Odmah u uvodnim minutama CSKA serijom 11-3 rješava pitanje pobjednika (69:55), a sve ostalo do kraja bilo je tek odrađivanje posla, gostima je ponestalo motiva (tek osam koševa u posljednjoj četvrtini), a utakmica je zaključena sa 79:60.

Prvo ime kod domaćih bio je Kiriljenko s 20 koševa i 12 skokova, dok je s druge strane Lopez za goste zabio 13, a Banić osam uz dva skoka.